Her Türlü Cilt İçin Öneriler

Güzellik

cilt_su_guzel_banyo_dus
a) Bir adet salatalık rendelendikten sonra bir kabin içeri­sinde kısık ateşte 15 dakika kaynatılır. Soğuduktan son­ra iki tatlı kaşığı badem yağı ilave edilir. Buzdolabında birkaç gün dayanır. Gece yatmadan önce temizleme sütü ve krem olarak kullanılır.

b) 1-2 adet patates soyulup dilimlenir ve haşlandıktan sonra süzülür. Soğuduktan sonra süte ilave edilerek ka­rıştırılır. Şişeye konulup buzdolabında saklanır, kullanıl­madan önce çalkalanmalıdır. Gece yatmadan önce krem ve temizleme sütü olarak kullanılır.

c) Bir tatlı kaşığı bal, içinde eriyebileceği kadar suyla kısık ateşte karıştırılıp ocağın altı kapatılır.

d) Bir yumurta akı iyice karıştırılır, birkaç damla badem yağı ve bir kaşık bal yavaş yavaş ilave edilir. Kıvamını alıncaya kadar karıştırılır. Kuru cildi olanlar birkaç dam­la fazla badem yağı katabilirler. Buzdolabında bir hafta dayanabilir.

e) Bir tatlı kaşığı lanolin ile üç çorba kaşığı gülsuyu ayrı kaplarda ısıtılır. Sonra karıştırılır. Bir çorba kaşığı susam yağı da ısıtılarak sıcak kreme ilave edilir. Soğuyuncaya kadar karıştırılır. Kavanoza konan krem, buzdolabında iki ay kadar dayanır.

f) 1-2 çorba kaşığı bal, 1-2 çorba kaşığı gliserin, iki çor­ba kaşığı lanolin, bir veya iki damla parfüm, bir çorba kaşığı zeytinyağı eritilir. Bir başka kapta arı su ısıtılır, istenilen sıcaklık elde edilince ikisi aynı sıcaklıktayken birbirine ilave edilip karıştırılır.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

İşlem Sonucunu Girin * Zaman sınırı tükendi. Lütfen CAPTCHA'yı yeniden yükleyin.