Hindistan cevizi yağı ile cilt bakımı

Güzellik

hindistan-cevizi-yagi
Doğal yağların en faydalılarından biri Hindistan cevizi yağı. Gıda sektörü harici güzelliğe de katkıları inanılmaz derecede büyük. Bakın, cilde ne gibi faydaları var:

1. Makyaj çıkarıcı
Hindistan cevizi yağı çok iyi makyaj çıkarır. Bir parça pamuk üzerine biraz Hindistan cevizi yağı dökün ve göz çevresinde dairesel hareketlerle hafifçe ovalayın. Hindistan cevizi yağı antibakteriyeldir ve etkili bir nemlendiricidir. Makyajı mükemmel bir şekilde cildi hırpalamadan temizler.

2. Göz kremi
Hindistan cevizi yağı göz çevrenizi nazik şekilde nemlendirir. Aynı zamanda kırışıklıkların görünümünü azaltmaya yardımcı olur.

3. Traş kremi
Hindistan cevizi yağını tıraş kremi gibi kullanabilirsiniz. Hassas bir cilde sahip olanlar için idealdir. Normal traş kremlerine duyarlı olanlara tavsiye edilir. Pürüzsüz bir tıraş sağlar.

4. Nemlendirici
Hindistan cevizi yağı doğal bir nemlendiricidir. Hindistan cevizi yağı yağ asitlerini cilt içine hapseder ve böylece nem sağlar, Dirsek ve topuk gibi sert yüzeyleri yumuşatmak için tercih edebilirsiniz.

5. Kütikül yağı
Tırnak etlerine Hindistan cevizi yağı sürün. Yatmadan önce bunu yapın ve eldiven takın. Yumuşak ve pürüzsüz ellerle uyanın.

6. Vücut arındırıcısı
Kahverengi toz şeker ile Hindistan cevizi yağını eşit oranda karıştırın. Peeling kremi olarak banyoda kullanın! Hindistan cevizi yağı aynı zamanda antimantar özelliğine sahiptir, bu yüzden ayaklarınızı da bununla ovalayabilirsiniz.

7. Yüz peeling kremi
Hindistan cevizi yağı ve kabartma tozu ile kendi peeling kreminizi yapabilirsiniz. Cildiniz bebek gibi pürüzsüz ve yumuşak olacaktır.

8. Dudak balsamı
Hindistan cevizi yağını dudak kremi olarak kullanırsanız dudaklarınız hiç çatlamaz ve pul pul olmaz.

9. Masaj yağı
Hindistan cevizi yağı harika bir masaj yağıdır. Çünkü cilt yağı hemen emmez. Rahatlatıcı kokusu ile keyifli bir masaj sunar.

10. Bronzlaştırıcı yağ
Bir sprey şişesine biraz Hindistan cevizi yağı koyun ve sahile getirin. Cildi nemli tutar ve bronzlaştırıcı yağ görevi görür.

11. Yanık bakımı
Eğer güneşte çok uzun zaman geçirdiyseniz, güneş sonrası Hindistan cevizi yağı sürün. Cildi iyileştirir ve nem verir.

Hindistan cevizi yağının mucizelerine tanık olmak için önerilerimizi hemen deneyin, ondan bir daha asla vazgeçemeyeceksiniz!

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

İşlem Sonucunu Girin * Zaman sınırı tükendi. Lütfen CAPTCHA'yı yeniden yükleyin.