Hızlı Kilo Verme ve Yağ Yakma Yolları

Diyet

kilo-verme
Zayıflama isteği, yaz ayları yaklaşınca daha çok gündemimizde yer alır ve uygulamalara başlarız. Çabuk ve hızlı zayıflamak disiplin ister. Öncelikle metabolizmamızın hızını öğrenmeli, eğer yavaş çalışan bir metabolizmaya sahip isek, hızlandırıcı besinlerden faydalanmamız yararlı olacaktır.

Hızlı çalışan bir metabolizma yağların yakımında çok faydalıdır. Yağ yakımını hızlandırmak için, gün içerisinde yapılan aktivitelere ağırlık vermeli egzersizlerimizi çoğaltmalıyız. Zayıflamaya karar verdiğimiz bu süreç de, bol su içmeyi ihmal etmeden günde en az 2 litre su içilimi sağlamalıyız.

Besin değerleri yüksek, kalori miktarları düşük gıdaları tercih etmeli ve beslenme alışkanlıklarımızı bu yönde ilerletmeliyiz. Yağ yakımında faydalı olan yeşil çaydan günde 2 fincan tüketmeli ve şeker ilave etmemeliyiz. Yeşil çay yağ yakımını hızlandırır ve metabolizmayı hızlandırır.

Hızlı kilo vermek demek aç kalmak anlamına gelmiyor. Aç kalmadan az ve sık beslenerek, metabolizmamızın çalışmasını sağlamalı ve porsiyonlarımızı da küçültmeliyiz. Hangi egzersiz hareketi vücudumuza uygun ise, yapmalı ve hergün tempolu yürüyüşlerle kalorileri yok etmeliyiz. Kısa bir süre sonra, verdiğimiz kilolarımızı gözle görülür hale getirebiliriz. Şişmanlık, kalıcı çözümlerle yok olabilir. Yeter ki isteyelim.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

İşlem Sonucunu Girin * Zaman sınırı tükendi. Lütfen CAPTCHA'yı yeniden yükleyin.