Hızlı Makyaj Teknikleri

Makyaj

makyaj-akmamasi-icin-oneriler
Maalesef her zaman uzun uzun makyaj yapma şansımız olmadığı için, özellikle geç kaldığımız yerlere yetişmek istediğimizde en hızlı şekilde makyajlarımızı tamamlamamız gerekiyor. Her ne kadar az miktarda makyaj yapmayı sevenler bir rujla dahi dışarı çıkabilseler de, kendine daha fazla önem gösteren ve makyaja değer verenler için bu yeterli değil. Vakit darlığında hem yeteri kadar makyaj yapıp hem de pek vakit harcamadan sonuç elde etmek elbette hızlı makyaj teknikleri ile mümkün. Dilerseniz hemen nelere dikkat etmemiz gerektiğine kısaca bir göz atalım.

İlk olarak aklınızda bulunması gereken nokta her zaman benzer makyaj malzemelerini kullanmayı unutmamaktır. Elbette çok özel gecelerde daha özel ve farklı malzemeler ile güzel makyajlar yapabilirsiniz ancak günlük makyajınızı yaptığınız malzemeleri pek değiştirmemeli, genellikle benzer makyajlar yapmalı ve böylece neyin nasıl durduğuna aşinalık kazanmalısınız. Sık sık makyaj tipini değiştirmek el alışkanlıklarınızın yok olmasına neden olacaktır ve acil durumlarda eliniz ayağınız birbirine dolanacaktır. Standart makyajınıza ne kadar alışır ve hep aynı sırayı izleyerek makyaj yaparsanız o kadar seri hale gelirsiniz.

Bu konuda yapılan hatalardan bir tanesi sürekli olarak koyu renkli makyaj ile gezmek ve koyu makyajın hata gösterme kapasitesi yüzünden acil makyaj durumlarında sorun yaşamaktır. Koyu tonlardaki makyajlar yerine varlığı daha az belli olan makyaja kendinizi alıştırırsanız, hatalı bir şekilde yapsanız bile pek ortaya çıkmayan açık makyaj sayesinde hızlı makyajınızı daha kolay bir şekilde yapabilirsiniz.

Gözlerinizi güzelleştirmek isterken hatalardan kaçınabilmek için keskin hatlı ve çizgi şeklindeki eyeliner kullanımından uzak durmalısınız. Göz kaleminizi dağıtmalı ve böylece daha belirsiz bir çizgi oluşturmalısınız. Ayrıca dağınık yapılan göz makyajında fazlalıkları pamukla almak da kolay olacaktır.

Genel olarak fondöten kullanmak yerine allık ile geçiştirebileceğiniz cilt makyajınızda, allığı açık tonlarda ve hafifçe sürmeniz yeterli olacaktır. Eğer bunu bir ruj ile tamamlamanız gerekirse yine kontrast oluşturan renkler değil dudaklarınızın doğal rengine yakın rujları kullanmanız gerekmekte. Eğer ruj sürerken hata yaparsanız bunu parmaklarınızla düzeltmeniz de oldukça kolay olacaktır ancak koyu rujlarda dağılmadan dolayı düzeltme işlemini yapmak biraz daha zahmetlidir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

İşlem Sonucunu Girin * Zaman sınırı tükendi. Lütfen CAPTCHA'yı yeniden yükleyin.