Hızlı oje kurutma yöntemleri

Makyaj

oje
Sürekli oje sürüyorsanız kurumasını beklemenin de zor olduğunu biliyorsunuzdur. Özellikle zamanınız kısıtlıysa beklemek işkence gibi gelir. Çabucak kurumasını istersiniz. Kurumadığı takdirde etrafa bulaşabilir. Oje lekesi de çok zor geçmektedir.

Ojenin kurumasını beklemek hayli sıkıcıdır. Ojeyi en hızlı şekilde nasıl kurutabilirsiniz?

İşte bu sıkıcı durumdan kurtulmak için yöntemler…

Oje kurutucu sprey:
Öncelikle kozmetikten faydalanarak bir oje kurutucu kullanabilirsiniz. Oje kurutucular da tıpkı oje gibi en üste sürülüyor. Saniyeler sonra ojeniz kuruyor. Oldukça pratik bir işlem. Ancak kimyasal olduğundan tırnaklara zarar verdiği söyleniyor. Evde oje kurutmakla uğraşmak istemiyorsanız bir diğer seçenek oje kurutucu sprey kullanabilirsiniz. Hemen her kozmetik mağazasında bulabileceğiniz bu spreyle ojeniz hemen kuruyacaktır.

Fön makinesi ile oje kurutma:
Çok eski dönemlerden kalma bir uygulamadır. Sürülen oje üfleyen hava yardımıyla kurutulur. Kuaför salonlarında da başvurulan bir yöntemdir. Siz de evde kendiniz fön makinesinin en düşük ayarıyla ojenizi kurutabilirsiniz. Mümkünse soğuk ayarını kullanın.

Buzlu su ile oje kurutma:
Oje, soğuk su ile sertleşir. Ellerinize oje sürdükten sonra buzlu su dolu bir kaba ellerinizi batırın. 1, 2 dakika bekleyin. Ojeniz böyle daha çabuk kuruyacaktır. Aksi durumda sıcak suyla ojelerinizi daha çabuk çıkarabilirsiniz. Asetonla temizlemek kolaylaşır.

Hızlı kuruyan oje:
Ojenizi satın alırken hızlı kuruyan oje olmasına dikkat edin. Bu ojeler diğerlerine nazaran daha hızlı kurumaktadır. Özel olarak üretilmiştir. Siz de dakikalarca beklemek zorunda kalmazsınız.

Ojeyi tek kat sürün:
Ojenizin daha hızlı kurumasını istiyorsanız çok kalın sürmeyin. Tek kat şeklinde ya da ikinci katı çok az olacak şekilde uygulayın. Böylece ojeniz tabaka gibi durmayacak daha hoş görünecektir. Üstelik daha çabuk kuruyacaktır.

Tırnak cilası kullanın:
Ojeyi sürdükten sonra tırnak cilasıyla sonlandırın. Cila tırnaklarınızı koruyacaktır. Daha hızlı kurur ve rengi daha parlak olur. Üstelik bu şekilde ojeyi daha uzun süre kullanabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

İşlem Sonucunu Girin * Zaman sınırı tükendi. Lütfen CAPTCHA'yı yeniden yükleyin.