İdeal Kaş Şekli Nasıl Olmalıdır?

Güzellik

kas-kaldirma
Yüzün dengesini kuran kaşlar, belirli kriterlere dikkat edilerek biçimlendirdiğinde yüze harika bir görünüm kazandırır. Bu yazımızda ideal kaş biçimi nasıl olmalıdır, kaşları düzeltirken nelere dikkat edilmelidir bunlardan bahsedeceğiz.

Kaşın başlangıç noktası, kavis noktası ve bitiş noktası belli ölçülerde olmalıdır. Eğer kaşlar bu ölçülere uygun olmazsa, gözlerin ifadesi ve güzelliğini de gölgede bırakır. Şimdi hep birlikte elimize İnce bir cetvel alarak, kaşımızın yüzümüze olan orantısına bir bakalım.

Ayna karşısında elimizdeki cetveli, burnumuzun kenarından ve göz pınarımızdon geçecek şekilde dik olarak tutup baktığımızda, kaşın başlangıç noktasını görürüz. Kaşlarımız, başlangıç noktasından içerideyse, kalemle bu kısmı doldururuz. Dışında kalırsa fazlalığı cımbızla ortadan kaldırırız.

İkinci İşlemde ise, cetvelin alttaki ucunu burnumuzun kenarına diğer ucunu göz bebeğimizin hizasına getiririz. Bu durumda cetvelin kaşımızda geldiği yer kaş kavisinin olacağı kısımdır.

Üçüncü olarak da; cetvelin bir ucunu burun kenarında sabit tutup, diğer ucunu da gözün en dış ucundan geçirdiğimizde, kaşın bitiş noktasını tespit etmiş oluruz.

Kaşların her iki tarafı da simetrik olmalıdır. Eğer kaşımız kısa kalırsa uzatırız, uzun ise fazla kısmı alırız. Bu oranlara dikkat ederek kaş alırken, tüylerin çıkış yönüne doğru çekmeye çalışmalıyız. Kıvırcık kaşları şekillendirmek için kirpik besleyici jel kullanabilirsiniz.

Kaşları alırken sıkça başvurulan bir yöntem olan kaş kesimi, kılları daha çok sertleştirir. Kaş alımında lazer ve epilasyonu üst kısımlara uygulamaktan kaçınılmalıdır. Kaşlar kalemle tamamlanırken, ince hatlar çizilip ardından çizgilerin aksi istikametindeki yöne fırçalanır. Bu şekilde kaştaki boya daha doğal duracaktır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

İşlem Sonucunu Girin * Zaman sınırı tükendi. Lütfen CAPTCHA'yı yeniden yükleyin.