İlişkideki en özel anlar

Yaşam

İlişkideki en özel anlar

İlişkiler, materyallerden çok daha kıymetlidir. İşte, hayatınızı da ilişkinizi de canlı tutan o güzel anlardan beş tanesi.

1. Aklınızı başınızdan alan o ilk gülümseme: Birine aşık olduğumuzda, onun mutlu olması hayatımızın en önemli önceliği haline gelir. Onu gülümsetebildiğimiz her an bizim için çok önemli gelir. Ancak, bütün bu özel anların içinde bile, o ilk gülümsemenin, sizi sizden alan o ilk gülümsemenin hep aynı dirilikte kaldığını bilirsiniz. Bakıştığınızda ilk olarak o gözlerin nasıl parladığını ve dünyanızı nasıl ışıklara boğduğunu hiç unutmazsınız. O ilk an unutulmazdır, akıllara kazınan en güzel anıdır belki de.

2. “O”nun için ne kadar önemli olduğunuzu anladığınız ilk an: Bu çok sıradan bir an olabilir. Bir şey olur ve aniden siz onun hayatındaki en önemli insanmış gibi hissediverirsiniz kendinizi. Sanki sizden başka hiç kimse olmamış ve olmayacakmış gibi. Kendinizi bu dünyanın en başındaki tek insan gibi hissediverirsiniz. Evet, işte bu his, birinin hayatında önemli bir insan olduğunuzda hissettiğiniz şey, ilişki için en önemli anlardan biri olur.

3. İlk öpücük: İlk öpücüğün hep büyüleyici bir şey olduğunu söylerler, yanlış insanla olsa bile… Ancak sizin için dünyalar demek olan birini öpmeniz, işte bundan daha özel bir an olamaz! Dünyanın durduğunu hissedersiniz. Hayat birden bire güzelleşiverir. Aynı anda hem her şeyi anlar, hem de bütün her şeyi unutursunuz. Bu da böyle güzel bir şeydir işte!

4. İlan-ı aşk anı!: Bu herhalde çoğu kimse için ilişkisindeki “en” önemli an oluverir. Kolay mı, duygular açılıyor, saklı gizli bir şey kalmıyor ve daha da önemlisi o kişi, sizin karşınızda ilk kez savunmasız bırakıyor kendisini. Bu öyle bir an ki, ağzından çıkan kelimeleri ilk kez böyle dikkatli seçtiği, kendini ifade edebilmek için elinden geleni yaptığı… Sizin için ise, istediğiniz her şeyi söylediği, bu yüzden de yüzündeki ifadeden, üzerindeki tişörtün rengine kadar her şeyi hatırladığınız bir ana dönüşür.

5. Sizi ilk savunuşu: Bazen bu an, çoğu ilişki için en önemli anlardan olabilir. Bazen hayat size öyle bir vurur ki, yerinizden kalkmaya ve savaşmaya mecaliniz olmaz. Kendinizi yenik ve bitik hissedersiniz. Ancak, birden biri gelir ve sizi savunur, sizin yerinize zorluklarla savaşır ve size güç verir. İşte bu, sizin için öyle herkesin yapmayacağı şeylerden bir tanesidir!

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

İşlem Sonucunu Girin * Zaman sınırı tükendi. Lütfen CAPTCHA'yı yeniden yükleyin.