İlişkime Nasıl Heyecan Katabilirim?

Yaşam

ask_seks_cinsellik
Hem evli çiftler hem de sevgililer zaman zaman ilişkilerinin artık çok sıkıcı bir hal aldığının farkına varabiliyorlar ve bu duruma karşı bir önlem alınmazsa ayrılık maalesef kaçınılmaz oluyor. Bu yazımızda sizlere ilişkinize biraz daha heyecan katarak dinamizm getirmenin ve böylece daha mutlu bir evlilik veya sevgililik dönemi geçirmenin yollarından bahsedeceğiz. Her ne kadar tüm maddeler her çifte uymasalar da en azından yazdıklarımızdan bir fikir edinebileceğinizi düşünüyoruz.

Bir ilişkinin sıkıcı hale gelmesinin en önemli sebeplerinden bir tanesi, çiftlerin artık aralarında konuşacak pek bir şeylerinin kalmamasıdır. Bu durum özellikle genç yaştaki uzun yıllardır sevgili olan çiftlerde ortaya çıkmaktadır ve geçen seneler içerisinde ilgi alanları değişen tarafların konuşacakları konular da böylece oldukça ayrılmaktadır. Eğer sevdiğinizi elinizde tutmak ve onunla iletişiminize devam etmek istiyorsanız her ikinizi de heyecanlandıracak ortak konulara ilgi duymanız ve böylece heyecanı arttırmanız mümkün. Fakat eşinizi veya sevgilinizi bir konuya ilgi duymaya zorlamaya çalışmanız her şeyi en başa döndürecektir ve bu nedenle seçiminizi iyi yapmalısınız.

Bazen cinsel hayatta yaşanan sorunlar da ilişkilerin bitiminden sorumlu olabiliyorlar. Eğer cinsellikle ilgili fiziksel sorunlarınız varsa bunu doktorunuzla birlikte çözmeniz, psikolojik sıkıntılar için de profesyonel destek almanız yerinde olacaktır. Tabii ki aynı şey eşiniz için de geçerli. Hep aynı pozisyonlar ve yöntemlerle cinsel ilişkiye girmek de bir süre sonra monotonluk getireceği için yeni şeyler denemeyi unutmayın.

Günlük yaşamın beraberinde getirdiği geçim baskısı, maalesef hem kadın hem de erkeklerin gereğinden fazla kariyerlerine odaklanmalarına, hatta aralıksız olarak çalışmalarına sebep olabiliyor. Özellikle harcaması fazla olan aileler bu harcamaları idare edebilmek için çok çalışırken eşlerini boşlayabiliyor, bunun ardından ortaya çıkan sorunlar sebebiyle boşanıyorlar. Harcamalarınıza göz gezdirmeyi ve boş vaktinizi çalacak derecede çok çalışmayı bırakmayı unutmamalısınız. Böylece eşinize daha fazla vakit ayırmanız mümkün olacaktır.

Tabii ki sevgiliniz veya eşinize karşı olan tutumunuz da ilişkinizdeki heyecanın kaçmasının sebeplerinden bir tanesi olabilir. İki taraftan bir tanesinin fazla takıntılı, huysuz, kaprisli, sinirli veya saygısız olması maalesef diğerini kötü etkileyecektir ve ilişki son bulacaktır. Karşılıklı olarak birbirinize saygı duymayı unutmamalı ve ilişkinizdeki düzenin bozulmasını engellemelisiniz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

İşlem Sonucunu Girin * Zaman sınırı tükendi. Lütfen CAPTCHA'yı yeniden yükleyin.