İlişkinize Romantizm Katacak Tüyolar

Yaşam

romantizm
“Eskiden böyle miydi? Her şey daha masum ve güzeldi” Bu cümleyi siz de hayatınızda bir kere bile olsa söylemişsinizdir. Evet, eskiler hep güzel hatırlanır, hele annelerimizin ve anneannelerimizin anlattıkları… Birçok güzel hatıranın yanında aşklar da daha güzel yaşanırmış. Öyle duyduk!

Bir düşünsenize… Eski dönemlerdeki o nostaljik heyecanı yaşamak, sevgilinizin elini tutarken eriyip gitmek istemez miydiniz? İlişkilere biraz daha romantizm katmak için anneannelerimizden kalma eski aşk tüyolarını günümüze uyarladık. Üstelik bu romantik dakikalar için ne fazla para harcamanıza gerek var, ne de çok fazla çabaya…

Haydi başlayalım…
Birlikte güneşin doğuşunu izleyin
Hiçbir şey birlikte güneşin doğuşunu izlemek kadar romantik değildir. Neden o zaman, sabah biraz daha erken kalkıp en yakın tepeye, deniz kenarına ya da bir çimenliğe gidip sevgilinizle beraber güneşin doğuşunu izlemeyesiniz? Bir de giderken yanınıza çayınızı, kahvenizi alın. Oh, değmeyin keyfinize!

Sadece ona ait bir gün planlayın
Çocukluğunuzdaki doğum günlerinizi hatırlarsınız. Hani şu bütün ailenin ilgisinin sizin üzerinizde olduğu zamanları… İşte, ona böyle bir gün hediye ederek şımarık bir prens olmasına izin vermeye ne dersiniz? O günü en ince ayrıntısına kadar programlayın. İkiniz için de eğlenceli olacak bu özel günü, asla unutmayacaktır.

Sıcacık banyoyu birlikte paylaşın
Yağmurlu bir hafta sonunu aşkınızla geçirin mesela… Banyonuzu mumlarla ve çiçeklerle donatın. Fonda hafif duyulan slow bir müzikle, ortamı romantik bir sahil kenarına çevirin. Sonra güzel kokulu yağlarla yapılan masajlar eşliğinde, banyoda keyifli saatler geçirin. Bu ilişkinizde romantizmi üçe katlar.

Eski anılarınızı hatırlayın
Güzel anıları yad etmek sadece ilişkinin güçlenmesine yardımcı olmaz, aynı zamanda keyifli ve romantik dakikaların yaşanmasına da katkıda bulunur. Aşkınızla birlikte keyifli vakit geçirdiğiniz yerlere gidin. Örneğin, en sevdiğiniz restoran ya da sahil kenarına… Veya yalnızca evde oturup ilk yıllarınıza ait fotoğraflara bakın. Sizi en çok nasıl etkilediğinden bahsedin, gözlerinin içine bakarak. Eski anılarla birlikte aşkınızın da canlandığını fark edeceksiniz.
Evde iki kişilik sinema gecesi ayarlayın

Onunla televizyon izlemek ya da sinemaya gitmek sizin için çok mu sıradanlaştı? Birlikte sürekli yaptığınız aktivitenin sıradan bir hal alması gayet doğal. Ama bu rutin aktivitelere romantik bir değişiklik ekleyebilirsiniz. Eminiz izlemeyi çok sevdiğiniz fakat bir türlü fırsatını bulup da izleyemediğiniz bir film vardır. O filmin DVD’sini alarak evinizde o akşama özel bir sinema ortamı yaratın. Mumlar eşliğinde izlenen film, romantizmi ile birlikte kalp atışlarınızı hızlandıracaktır. Ve bu iki kişilik sinema, unutulmaz bir anıya dönüşecektir.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

İşlem Sonucunu Girin * Zaman sınırı tükendi. Lütfen CAPTCHA'yı yeniden yükleyin.