İlk gece korkusu nasıl geçer?

Yaşam

ilk-gece-korkusu
Evlenecek çiftlerin çoğunda görülen ilk gece korkusu, aslında sadece kadınlarda olmaz. Birçok erkek de bu konuda endişe duyar. Kadınlar ilk ilişkide, yırtılma, acı, ağrı aşırı kanama yaşama, hastanelik olma; erkekler ise sertleşememe, erken boşalma, performans gösterememe korkusu yaşayabilir. Evliliğin mutluluklar yürümesi için ilk gece korkusunun yenilmesi şarttır. Kadınlarda vajinismusla sonuçlanan ilk gece korkusu, tedavi edilmediği zaman evliliğin büyüsünü bozar ve hazin sonuçlar doğurabilir.

Yüksek Topuklar ekibi olarak sizler için ilk gece korkusunu araştırdık. Ömür boyu mutlu bir ilişki ve sağlıklı cinsellik için Hipnoz ve Bilinçaltı Değişim Uzmanı Mehmet Başkak, ilk gece korkusunu yenmenin nasıl olacağını anlattır.

Hipnozun bilinçaltıyla iletişim kurabilmenin bilinen en etkili yöntemi olduğunu belirten Hipnoz ve Bilinçaltı Değişim Uzmanı Mehmet Başkak, hipnozla bilinçaltındaki cinsellikle ilgili olumsuz kayıtların değiştirilebileceğini söylüyor.

“Hipnotik trans altında kişilerin cinselliği yaşayamama, ilişkiden korkma, zevk alamama gibi sorunlarının sebepleri bulunur ve cinsel sorunlar konusunda yetkin olan hipnoterapist tarafından, hipnozun bilimsel sistemleriyle bilinçaltındaki olumsuz duygular yok edilir. Bu aşamadan sonra istenen, arzu edilen davranış için bilinçaltına hipnotik telkinler ve bilinçaltı değişim teknikleri uygulanır. Hipnozla yapılan bu destek süreci 6-8 seansta tamamlanır. Sürecin sonunda çiftler arzu ettikleri mutlu bir sonla cinsel yaşamlarına döner. Hipnozla yaşanan bu değişim bir ömür boyu kalıcıdır.”

Başkak, mutluluk hayallerinin daha ilk geceden zarar görmemesi için korkuları olan çiftleri düğünden önce bir uzmana danışmaya çağırıyor.

Bu sorunu bir sır olarak yıllarca saklayan ve uzun süredir normal ve mutlu bir cinsel yaşam olmaksızın evliliği sürdüren çiftlere de seslenen Başkak, bu sorunun kolaylıkla ve hızlıca çözüldüğünü bilmeleri ve destek almak için ilk adımı atmaları gerektiğini söylüyor.

Birçok çiftin hızlı ve kolay bir çözüm olduğu için hipnozu tercih ettiğini anlatan Başkak, müracat edilen uzmanın cinsel terapiler konusunda eğitimli, cinsel sorunların çözümünde donanımlı bir isim olması gerektiğinin altını çiziyor.

Cinsellikten korkanlar, ilk geceden de korkuyor!
İlk gece korkusunun çocukluğumuzdan itibaren bilinçaltımızdaki cinsellikle ilgili tüm korkularımızın toplamı olarak karşımıza çıktığını vurgulayan Başkak, cinsel korkularımızın gerçek sebepleri hakkında şu önemli bilgileri veriyor:

Ülkemizde insanlar , gelişme dönemlerine uygun, doğru bir cinsel eğitimden yoksun yetişiyor. Bedenin cinsel özellikleri, cinsel organlar ve işleyişi, cinsellik gibi konuların tabu olması, ayıp, günah kabul edilmesi ya da ebeveynlerin çocuklarına nasıl yaklaşacaklarını bilmemesi ilk gece korkusunun gelişmesinin temel zeminini oluşturuyor. Bu bilgisizlik ortamında erkek ve kadınlarımız; ablaların, ağabeylerin yarım yamalak anlatımlarıyla, ilk geceyle ilgili facia hikayeleriyle, filmlerden, internetten uygunsuz içeriklerle boşluğu doldurmaya çalışırken, cinsellik hakkında olumsuz anılara, korku dolu duygulara sahip olmakta ve gelişme çağındaki kişilerin bilinçaltına böyle yerleşmekte.

Bilinçaltı, bir konuyu ilk kez nasıl bir içerikle öğrenmişse insan davranışı buna göre şekillenir. İlk geceyi, mutluluk ve zevk dolu bir deneyim olarak bilen ve bilinçaltı kabulü bu doğrultuda olan bireyler bir ömür mutlu bir birliktelik sürdürebilirken; ilk geceyi bir kabus gibi bilinçaltında yaşayan bireyler maalesef korkularla, başarısızlık duygusuyla mutsuz olmaktadır.

Bütün insan davranışlarına bilinçaltındaki kayıtlar yön vermektedir ve cinsellikle ilgili, ilk geceyle ilgili bütün sıkıntıların sebebi de bilinçaltında kayıtlıdır. Kişiler “ilişkiye girmek” gibi bir konuyu düşündüklerinde bilinçaltında ki olumsuz anılar, korkular, başarısızlık duyguları insan beynine ve sinir sistemine hücum eder. Kişide kaçınma, erteleme, reddetme, isteksizlik, kasılma gibi durumlara sebep olur. Cinsel hayata ilk geceden böyle başlayan bir çift, bu mutsuzluğu maalesef ileriki dönemlere de taşır.”

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

İşlem Sonucunu Girin * Zaman sınırı tükendi. Lütfen CAPTCHA'yı yeniden yükleyin.