İnce telli saçlara model önerileri

Güzellik

Sac-Modelleri
Birçok kadının hacimli ve sağlıklı saçlara kavuşmasını engelleyen ince telli saçları, bu modeller ile frapan gösterebilirsiniz!

İnce telli saçlara model önerileri
İnce telli saçlara sahip olmak birçok kadının güzellikleri konusunda neredeyse takıntı haline getirdikleri bir konu.

Çünkü ince telli saçlara sahip kadınların bildiği üzere, bu saç tipine sahip insanların saçları genellikle cansız ve sönük görünür. Üzülmeyin. Artık ince telli saçlara sahip olmanın dezavantajlarını avantaja çevirebileceksiniz.

İşte ince telli saçları sağlıklı ve frapan gösterecek saç modelleri…

Dağınık topuz modelleri
İnce telli, cansız ve sönük duran saçınızı saç köpüğü yardımıyla kökten uca hacimlendirip hafif maşa ile dalgalar yapın ve saçınızı tepeden dağınık topuz yapın. Saçlarınız bu sayede daha hacimli ve etkili görünecektir. Hem günlük bir stil için hemde özel günler için yapacağınız seçenekler arasında dağınık topuz modellerini sıkça yer verin.

Yandan kahkül bırakılıp yapılan saç kesimi
İnce telli saç tipine sahip saçlar genellikle yapışık ve sönük görünür. Bu yüzden kaküllü saç kesimi, ince telli saçlar için en güzel ve etkili çözümlerden biridir.

Saçınızı temiz kullandığınızda ise bu kaküller daha kabarık duracak ve saç diplerinizin sönük ve ayrılmış görünmesine engel olacaktır.

Krepeli – kabarık saç modelleri
Az veya ince telli saçları gür gösteren en güzel teknik krepe tekniğidir. Saç diplerinizden aşağı doğru ince bir tarak yardımı ile krepe yapın. Bu şekilde saçlarınızı daha kabarık, dolgun ve hacimli gösterebilirsiniz.

Kıvırcık – dalgalı saç modeli
İnce telli saçlar, kıvırcık ve dalgalı saç modelleri ile oldukça dolgun ve gür görünürler. Düz fönlü saçlar yerine kıvırcık ve dalgalı saç modellerini tercih etmenizi öneririz.

Örgülü dağınık topuzlar ve salaş örgü modelleri
Tüm saçınızı sadece bir tarafa alarak dağınık bir şekilde toplayın ya da örün. Saçlarınızın arasından bazı saç tutamlarını dışarıya çekin. Saçlarınızın hepsi bir tarafa yoğunlaştığından daha dolgun ve hacimli görünecektir. İsterseniz kalın bukleler yapıp yana aldığınız saçınızı köpük ile sabitleyin ve dağınık kullanın. Çok hoş görüneceğinizden şüpheniz olmasın.

Katlı kesim saç modelleri
İnce telli ve sönük saçların bir kurtarıcısı da katlı kesim saç modelidir. Kat kat kesilmiş saçlar her zaman daha dolgun durur. Ayrıca saçlarınız orta boy ve uzunsa bu saç kesimleri size çok yakışacaktır. Saçlarını kısa kestirmek istemeyen ince saçlı kadınlar için en ideal saç kesimlerinden biridir. Yalnız kesilen katların çok uzun olmamasına dikkat edin, kısa kısa kat verilen saç kesimlerini tercih edin.

Ombre ve ya balyajlı saç modelleri
Saç aralarında, saçın üst kısımlarında ve uçlarında verilen ombre balyaj ışıltıları saçlarınızı daha dolgun izlenimi verir. Özellikle kalın dalgalı saçlarda daha etkili sonuçlar verir.

Gördüğünüz üzere ince telli saçlar için oldukça geniş bir saç modeli yelpazesi var. Ufak hilelere baş vurarak saçlarınızı olduğundan daha hacimli gösterebilir ve stilinizi yansıtan harika saçlara sahip olabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

İşlem Sonucunu Girin * Zaman sınırı tükendi. Lütfen CAPTCHA'yı yeniden yükleyin.