Instagram’ın yeni makyaj trendleri

Makyaj

Makyaj-Yaparken-Işık-Teknikleri-Nasıl-Kullanılır
Fotoğraf paylaşım uygulaması Instagram, makyaj meraklıları için adeta bir hazine. Makyaj sanatçıları ve uzmanları, yeni keşfettikleri teknikleri takipçileriyle paylaşarak yepyeni trendleri belirliyor.

Son günlerde ise güzellik trendleri arasına yenileri eklendi.

İşte yeni makyaj trendleri:
Rujla aydınlatıcı etkisi

Yüzünüze ışıltı katmak için kullandığınız aydınlatıcıların devri sona mı eriyor? MAC makyaj sanatçısı Dominic Skinner, Instagram üzerinden aynı etkiyi rujla da yapıldığını gösterdi. ‘Chroming’ adı verilen bu teknikte Skinner, MAC X Mariah Carey ruj koleksiyonundan ‘All I Want’ rengini kullanıyor. Ruju, elmacık kemiğinize, kaş altınıza ve göz kapağınıza uygulayın. Şampanya ve şeftali tonlarındaki rujları da tercih edebilirsiniz.

Yeni ‘renkli’ kontürleme tekniği
Instagram’ın yüzünüzdeki renk farklılıklarını, kızarıkları dengelemek için ‘rengarenk’ bir çözümü var: Tek bir renk düzeltici (corrector) kullanmak yerine 4 farklı ürün kullanmak… Mor sarılıkları kapatırken, yeşil yüzdeki kırmızılıkları, sarı ve pembe corrector mor ve koyu renk lekelerin üzerini örtüyor. Bu tekniğin ardından rahatlıkla fondöten de uygulayabilirsiniz.

Güneş dokunuşu
Kontürleme uygulaması kolay kolay popülerliğini kaybedeceğe benzemiyor. Instagram’da ‘sunstripping’ adı verilen yeni teknik pratikliğiyle kontürlemeye rakip olabilir. Tek yapmanız gereken bronzer’ınızı bir yanaktan diğer yanağınıza yatay olarak-burnunuz da dahil- sürmek. Özellikle uzun surat şekline sahip olanlarda çok hoş duruyor.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

İşlem Sonucunu Girin * Zaman sınırı tükendi. Lütfen CAPTCHA'yı yeniden yükleyin.