İranlı kadınlar güzelliklerini nelere borçlu?

Güzellik

iranli-kadin
İşte badem gözleriyle, pürüzsüz ciltleriyle bilinen İranlı kadınların güzellik sırları…

– Pürüzsüz ciltlerinin sırrı: İranlı kadınlar pürüzsüz ciltlerini doğal yağlara, ölü deniz tuzu ile yaptıkları peelinglere ve süt banyosuna borçlu. Düzenli olarak süt banyosu yapmak cildin pürüzsüz olmasını sağlarken aynı zamanda renginin de açılmasına yardımcı oluyor.

– Saçlarının sırrı: Saç bakımlarına da çok önem veren İranlı kadınlar, saç renklerini değiştirmekten hoşlansalar da doğal yağlarla sık sık bakım uyguluyor. Argan yağı ile düzenli aralıklarla yaptıkları bakım sayesinde yumuşak ve gür saçlara sahip oluyorlar.

– Badem gözlerinin sırrı:
Badem gözleri ile ünlü İranlı kadınların gözlerini güzel göstermek için çok çaba sarf etmelerine gerek yok… Gözlerindeki kahverengiyi daha ön plana çıkarmak için koyu renk far ve kalem kullanmak yeterli oluyor. Transparan bir farı göz kapağına uygulayıp ıslak eyeliner kullanmayı tercih ediyorlar.

– Muntazam kaşlarının sırrı: Kaş şekilleri ise genellikle keskin… Göz makyajını belirginleştirmek için dudak makyajını genellikle daha sade yapmak yeterli oluyor.

– Güzellik rutinleri: İranlı kadınlar kişisel bakımlarında doğal yağları sık sık kullanıyor. Susam, Hindistan cevizi, argan ve badem yağlarını aksatmadan kullanıyorlar.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

İşlem Sonucunu Girin * Zaman sınırı tükendi. Lütfen CAPTCHA'yı yeniden yükleyin.