İyi bir yaz makyajının sırları

Makyaj

Bronz-Ten-Makyajı-Nasıl-Yapılır
Sıcak yaz günlerinde ağır makyaj yapmak cildin nefes almasını engeller. Terle karışan makyaj, akarak ciltte kötü bir görünüme neden olur.

Yaz makyajı hem kolay olmalıdır, hem hafifliği ile cildinizi rahatlatmalıdır. Güneşin sizi aydınlatacağı ve üstünüzde pırıltısı ile enerjinizi yükselteceği yaz günlerinde, cildinizi ve makyaj çantanızı ağırlaştırmadan da güzel görünebilirsiniz.

İşte yaz makyajında önemli noktalar:

Cildinizi nemlendirin

Cildinizi her gün düzenli olarak nemlendirmenin genç ve ışıltılı görünümünüzü korumaya katkısı oldukça büyüktür. Yaz – kış nemlendirici bakım kremleri kullanmak gerekirken, yazın güneşten koruyan bir nemlendirici kullanmanın daha iyi sonuçlar vereceği biliniyor.

Uzmanlar, yaz aylarında nemlendirilmiş cildi en sağlıklı kapatacak olan ürünün pudra olduğunu belirtiyor. Kış döneminde kullanılan pudra, güneşte koyulaşan tene açık kalıyor, bu yüzden yazın bronz pudra kullanmayı tercih edin.

Büyüleyici gözler
Yüzün en ilgi çekici bölgesi gözler, makyajın hiçbir zaman ihmal edilmeyecek en önemli bölgesidir. Göz altı kapatıcısını parmak uçlarınızla yoğunluğu dağıtarak uygulayın ve göz çevrenizdeki görüntüyü toparlayın. Göz kalemiyle gözlerinizi belirginleştirin. Anlam kazanan ve güçlenen bakışlarınızı maskarayla daha da belirginleştirin. Dolgunlaştıran, suya dayanıklı, kirpikleriniz için güçlü ve volümlü gösteren maskaralardan birini seçerek göz makyajınızı tamamlayabilirsiniz. Gözlerinizde far kullanmayacağınız için maskarayı dilediğiniz yoğunlukta kullanabilirsiniz.

Dolgun dudaklar
Dudak makyajınız için yaz ayları boyunca kullanacağınız bir parlatıcıyı mutlaka çantanızda bulundurun. Dudak çevresini hem dolgun gösteren hem de sizin için nemlendirici görevi görecek bir parlatıcı ile dudaklarınızı belirginleştirerek yaz makyajınızı tamamlayabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

İşlem Sonucunu Girin * Zaman sınırı tükendi. Lütfen CAPTCHA'yı yeniden yükleyin.