Kadınlar partnerleri için yatağa makyajlı giriyor

Yaşam

yataga-makyajli-giriyor

İngiltere’de yapılan bir araştırmaya göre kadınların 4’te 1’i, partnerlerini etkilemek için yatağa makyajlı giriyor. Birçok kadın dışarıda bir gece geçirdikten sonra yatağa makyajını silmeden girdiğini belirtti.

Özellikle daha utangaç yapıdaki kadınlar, yatarken makyajla uyumanın negatif etkilerini görmezden gelip rimel, fondöten ve hatta takma kirpik bile kullanabiliyor. Araştırmada 1500 kadına uyuma alışkanlıkları soruldu ve öz güvenleri incelendi.

Sabahları iyi görünme baskısından kaynaklanıyor

Yüzde 95 gibi büyük bir yüzde partnerlerinden en az bir sır sakladıklarını, yüzde 50 ise partnerlerine makyajlarını çıkardıklarını söyleyip, çıkarmadan uyuduklarını açıkladı. Sabahları iyi görünme baskısının, bunun altında yatan temel sebep olduğu belirtildi.

Erkekler bunu fark etmiyor

Araştırmacılar, sağlık ile uyku arasındaki ilişkiyi incelerken çıkan sonuçların kendileri için sürpriz olduğunu belirtti. Makyajın, cilde zararları klinik olarak kanıtlanmış olsa da birçok kadının bunu bilmelerine rağmen makyajla uyudukları ortaya çıktı.

Çalışmayı yürüten ekipten Jed McEwan araştırmayla ilgili yorum yaparken erkeklerin, makyaj farkını genellikle anlamadıklarını çünkü sabahları çok dikkatsiz olduklarını belirtti.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

İşlem Sonucunu Girin * Zaman sınırı tükendi. Lütfen CAPTCHA'yı yeniden yükleyin.