Kadınlardaki Estetik ve Güzellik İstekleri

Güzellik

kadinlardali-estetik-istekleri
Estetik ve güzellik kavramları çoğunlukla kadınların üstüne düştüğü bir olgudur. Güzellik ve estetik kişiden kişiye göre değişir. Estetik güzelliğin dışa vurumu, dışarıdan algılanması olarak söyleyebiliriz. Tüm doğada bir altın oran vardır. Bu altın oran insan yüzünde de vardır. Bu yüzden inceleme sadece etek bir yerde değil tüm her yerin birbirine göre uyumu yani altın oran ına bakılarak değerlendirilmelidir. Bir kadının sadece gözlerine bakarak estetik veya değil denmemeli. Mesela gözlerin yüzdeki diğer organları ile altın oranına bakılarak bir değerlendirme yapılmalı.

Ciltte yaşlanmaya bağlı olarak zaman zaman bozulmalar baş gösterir. Ve hemen kadınlar cilt bakım ürünlerine sarılırlar. Bu çok doğaldır. Bu bozulmalardan dolayı kişiler kendini yaşlanmış ve hatta çirkin hissetmeye başlayabilir. Yaşlılık geri alınamaz, ancak zamanla bozulan bölgeler cilt bakım ürünleri ve cilt bakımı uygulamaları ile sonuç vermediği zaman cerrahi müdahelelerle düzeltilebilir. Ancak burada dikkat edilmesi gereken nokta yapılan uygulama güzel olabilir ama estetik olmayabilir. Estetik ve güzelilk iç içe bir kavram olmasına karşın birbirinden farklı değerlendirilmelidir.

Sadece yüzlerde değil kadınların birçok bölgelerinde estetik müdahele yapılabilir. Örneğin, kalçaların toplanması,göğüs operasyonları gibi. Bu işlemlerin sonucunda da estetik ve güzel bir görüntü ortaya çıkarılmaya çalışılır.

Ancak bu noktada bir uyarıda bulunmak istiyorum. Hiçbir kadın bir diğerine asla tıpa tıp benzemez. Birinde estetik ve güzel duran bir müdahele bir başka kadında estetik ve güzel durmayabilir. Bunun için özellikle kadınlar beğendiği sevdiği bir estetik ve güzelliğe kavuşmak için bu isteklerini sonuna kadar sınırlarını zorlayana kadar yapmamalıdır. Estetik ve güzellik açısından iyi bir beklenti ile başlanacak müdahele sonuçları kötü olabilir.
Estetik ve güzellik birbirinden ayrılmayan iki bütündür.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

İşlem Sonucunu Girin * Zaman sınırı tükendi. Lütfen CAPTCHA'yı yeniden yükleyin.