Kadınları kurtaracak makyaj önerileri

Makyaj

makyaj-sirlari
En son düzenlenen moda haftalarının ardından podyumda gördüğümüz makyaj trendleri şık kıyafetlerimize eşlik ederek stilimizi tamamlamamıza yardımcı oluyor. Doğal makyaj dokunuşları gibi klasik seçeneklerden, deneysel ve abartılı makyaj uygulamalarına kadar geniş bir yelpazeye sahip.

Işıltılı kaşlar
Kaş jelinizi kaşlarınıza uygulayın. Eğer çaresizseniz dudak parlatıcınızı da kullanabilirsiniz. Daha sonrasında orta parmağınızın ucu ile kaşınıza şekil verin.

Renk bütünlüğü
Makyajınızı tazelemeniz gerekiyor ama yanınızda sadece tek bir kozmetik ürünü var. Eğer bu ürün göz farı veya allık ise şanslısınız. Göz kapaklarınızın üzerine sürüp C şekli yaparak yanağınıza dağıtın. Daha sonrasında fara/allığa işaret parmağınızı batırıp dudak parlatıcınıza sürün. Bu sayede aynı tonlarda bir ruja sahip olursunuz.

Parmaklarınızı krem allığa sürün. Elmacık kemiklerinizin üzerine parmaklarınızı gezdirip eşit bir şekilde dağıtın. Tek yapmanız gereken koyu renkli bir göz farını kirpiklerinizin üzerine sürmek. Yüzük parmağınızı fara batırın ve göz kısımlarınızın dış kısmına dokunun.

Pastel tonları
Makyajınızı kontrol edecek bir aynanız olmadığı zamanlarda pastel tonlarındaki göz farlarına yönelin. Göz kapağınızın iç kısmından başlayıp göz kapağınızın üzerine ve uç kısmına doğru far sürün. Aynı işlemi gözünüzün alt kısmında da tekrarlayın.

Bu makyajı uygulamak çok basit. Üstelik dudağınızın tamamına ruj sürmenize bile gerek yok. Dudağınızın orta kısmına leke şeklinde ruju sürün. Daha sonrasında üst ve alt dudağınızı birbirine yapıştırıp ruju dağıtın.

Bronz ışıltı

Burnunuza ve elmacık kemiklerinizin üstüne süreceğiniz bir bronzlaştırıcı pudra ile ışıltılı bir cilde kavuşun. Burun kemiğinizden elmacık kemiklerinizin ucuna doğru düz bir çizgi çekin. Homojen bir dağılım elde etmek için parmaklarınızla bronzlaştırıcı pudrayı dağıtın.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

İşlem Sonucunu Girin * Zaman sınırı tükendi. Lütfen CAPTCHA'yı yeniden yükleyin.