Kalça Kaldırma Estetiği Nedir, Nasıl Yapılır?

Güzellik

kalca-kaldirma-estetigi
Kadınlarda kalçanın genellikle özen gösterilen bölgelerden birisi olduğu ve güzel görünen kalçaların özgüvenimizi de yerine getirdiği bir gerçek. Ancak bu bölgenin bazen genetik koşullardan dolayı bazen de yaşam tarzımızdan dolayı istediğimiz şekilde durmadığı da bir gerçek. Pek çok estetik doktoru kalça üzerinde operasyonlar gerçekleştirmeden önce hayat tarzının ve beslenme düzeninin değişmesi gerektiği üzerine sizi bilgilendirmekten de çekinmeyecektir.

Zira jimnastik ve düzenli spor yapmak, aynı zamanda bale gibi sanatlarla ilgilenmenin popo kaslarını hareketlendirdiği ve kalıcı bir dikleştirme etkisi yarattığı biliniyor. Fakat elbette bu sporlara devam etmek kalçanın kalkık durumunu destekleyebilmek için çok önemli. Bunlara vakit ayırmak istemeyen kişiler ise tabii ki estetik operasyonlardan faydalanmak istiyorlar.

Kalça kaldırma işlemi cerrahlar tarafından genelde askı yöntemi ile gerçekleştiriliyor ve böylece istenen görünüm yakalanabiliyor. Ancak askı yönteminin en büyük dezavantajı maalesef sürekli bir çözüm sunmaması. Zira yapıldıktan sonra bir süre idare eden ve kalçanızın yeniden eski haline gelmesine neden olan bu yöntem, temelde özel günler ve zamanlar için kullanılıyor. Çünkü askı işlemi için kullanılan doğal malzemeler, bir süre sonra vücut tarafından sindiriliyor ve ortadan kaldırılıyorlar.

Yapılan araştırmalar maalesef askı işleminin uzun vadede iyi görünümü korumaya imkan tanımadığını göstermektedir fakat hızlı taburcu olma dönemi sayesinde acil zamanlarda kesinlikle tercih edilebilecek seçeneklerden birisi. Kalıcı olarak kalça kaldırma işleminin uygulanabilmesi içinse daha farklı yöntemler kullanılıyor.

Uzun vadeli çözümlerde poponun yeniden şekillendirilebilmesi için birden fazla bölgeye işlem yapılıyor. Basenler, bel, popo ve yakın bölgeler üzerinde gerçekleştirilen askılar ve yağ transferleri sayesinde daha uzun vadeli bir popo kaldırma işlemi gerçekleştirilebiliyor. Fakat bu operasyonların hepsini birden uygulamanın hem taburcu olma ve günlük hayata dönme dönemi üzerindeki etkileri, ayrıca maddi sebepleri yüzünden daha az tercih edildikleri bir gerçek.

Doktorunuzla olan görüşmeleriniz sizin için en uygun çözümün hangisi olduğu konusunda daha kolay karar vermenize yardımcı olacaktır. Zira alınabilecek sonuçların vadesini ve görünümünü sizden daha iyi öngörebilen doktorunuzla bu kararları vermeniz operasyonun ardından tatmin olma şansınızı arttıracaktır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

İşlem Sonucunu Girin * Zaman sınırı tükendi. Lütfen CAPTCHA'yı yeniden yükleyin.