Kalça Sıkılaştırma Hareketleri

Egzersiz

kalca-sikilastirma
Güzellik ve sağlık için veya sexi kalçalara sahip olmak için aslında kendinizi çok hırpalamanıza hiç gerek yok. Akıllı ve zamanında yapılabilecek basit egzersiz ve hareketler sayesinde kalça sıkılaştırma hayalleriniz pek ala gerçek olabilir.

Kalça Sıkılaştırma
Bu hareketleri düzenli yapmanız halinde kalçalarınız istediğiniz sıkılığa kavuşacaktır.
İstediğiniz gibi bir vücuda sahip olmak için ille de kilometrelerce koşup yorucu hareketler yapmanız gerekmiyor. Vücudunuzun belirli bölgelerine odaklanan hareketler sayesinde terlemeden forma girebilirsiniz…

Koşu pozisyonu
Koşu pozisyonunda yani sol bacağınızı öne doğru sağ bacağınız arkada parmaklarınızın üzerinde topuğunuz havada iki eliniz belinizde durun. Sağ parmaklarınızın üzerine gergin bir şekilde durmaya çalışın. Bu hareketi diğer bacağınız için de yapabildiğiniz kadar tekrarlayın…

Bacağınızı gerin
Kollarınız yere dik dizlerinizin ve kollarınızın üzerinde (dört ayak üzerinde durur gibi) yüz aşağı durun. Sağ bacağınızı gergin tutarak arkaya doğru uzatmaya çalışın. Bu hareketi diğer bacağınız için de uygulayın. Duruşunuzun gergin olmasına özen gösterin. Bu hareket bacak ve kalça kaslarınızı çalıştırmaya yarar. İlk zamanlarda bu hareketi her bacak için 10 kez yapabilirsiniz. Fakat daha sonra bu sayıyı arttırmanız gerekir.

Ayağınızı çapraz şekilde kaldırın
Eliniz belinizde dik durun. İlk önce sol bacağınızı gergin ve dik bir şekilde geri doğru kaldırmaya çalışın. Sonra diğer bacağınızı yapın. Kaslarınızın çalışmasını ve güçlenmesini sağlayan bu hareketleri düzenli olarak her gün 5 dakikanızı ayırarak yapın.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

İşlem Sonucunu Girin * Zaman sınırı tükendi. Lütfen CAPTCHA'yı yeniden yükleyin.