Kalçadaki sivilcelerden kurtulma yolları

Güzellik

Kadın İç Giyim Modelleri
Kimi zaman kadınların kalçalarında sivilcelenme olur. Bu durum özellikle yaz aylarında mayo giymeyi sorun haline getirir. Bazen akneler o kadar büyük olur ki, kişiye acı verir. Kalçalardaki aknelerin farklı sebepleri olabilir. İşte size bu durumdan kurtulmak için kolay ve etkili yöntemler!

1- Topikal merhem
Duş sonrasında topikal merhem ya da losyon sürün. Benzoil peroksit, salisilik asit veya alfa hidroksi asit ihtiva eden bir merhem seçin. Bunlardan hangisinin etkili olacağını deneyerek öğrenebilirsiniz. Duş yaptıktan sonra tamamen kuruyan cilde merhemi uygulayın. Benzoil peroksit gibi maddeler elbiselerinizde leke yapabileceği için vücudunuza sürdükten sonra kuruması için bekleyin. Daha sonra tekrar akne tedavisinde etkili Tretinoin içeren bir öğeyi kullanabilirsiniz. Sizin için en uygun maddeyi doktorunuza danışarak alın.

2- Anti-infektif ajanlar alın
Sivilcelere, anti mikrobiyal (enfeksiyon tedavisi) tedavi gerekebilir. Bunun için doktorunuza danışmalısınız. Eğer, anti-mikrobiyal tedavi için bir sakınca görülmediyse, size verilen ölçülerde ilaç kullanmanız gerekecektir. Ancak ilaçlar bittikten sonra sivilcelerin geri gelmesi olasılığı bulunmaktadır.

3- Steroid Infusion alın (kortizon olmayan iltihap giderici)
Eğer sivilceleriniz çok büyük iltihaplı ise o zaman bu tedavi yöntemine başvurulabilir. Bu tedavi ile en azından acının hafifletilmesi sağlanabilir.

4- Güneş
Kalçalarınızın akne olan bölümleri güneş görmelidir. Güneş bu bölgedeki yağı kurutacaktır. Ancak bu sırada güneş yanığı olmamak için, comedogenic güneş kremi sürün. Fazla güneş ışınlarının cildinize zarar vereceğini de unutmayın.

5- Baş ağrısı ilaçları
Poponuzdaki akneler için baş ağrısı ilaçlarını kullanabilirsiniz. 3-4 adet ağrı ilacını alın ve iyice ezin. Bu ilaçları bir çorba kaşığı ılık su ve yoğurt ile karıştırın. Ardından kalçanızın özellikle sivilceli bölümlerine sürün. Yıkamadan önce bu karışımın kurumasını bekleyin.

6- Doğal asitler
Limon suyu veya elma sirkesi sivilce tedavisinde kullanılabilir. Sivilce olan bölümde açık yaralar varsa, bu yöntem acı verebilir. Bu aygulamayı yaklaşık 30 dakika bekletin ve soğuk suyla yıkayın.

7- Doğal yağlar
Çay ağacı veya Hindistan cevizi yağı sivilceleri iyileştirmek için oldukça faydalıdır. Bu yağlar antibakteriyel ve antifungal yağlardır.

8- Buz
Bu yöntem sivilcelerin iyileşmesi için değil acının hafiflemesi içindir. Buz ile ovduğunuz bölgedeki sivilcelerin acılarının azaldığını göreceksiniz.

Kalçanızda akne olmaması için:

– Temizliğe özen gösterin.
– Haftada bir kez, cildinize peeling yapın.
– En az yüzde iki benzoil peroksit ile bir temizleyici kullanın.
– İç çamaşırlarınızı non-alerjik çamaşır temizleyicisi ile yıkayın.
– Kimsenin giysilerini veya iç çamaşırını giymeyin. İç çamaşırlarınızın özellikle pamuklu olmasına dikkat edin.
– Terleme sonrasında mutlaka iç çamaşırınızı değiştirin.
– Vitamin almayı deneyin. En azından bir multivitamin ve çinko tableti her gün alın.
– A vitamini, B5, C, E, selenyum ve Omega 3 sağlıklı ciltler için yararlı vitaminlerdir.
– Sizin için uygun olan vitaminleri kullanmak için doktorunuza danışın.
– Kalçalardaki akne tedavisi için çok su için. Vücudunuzu nemlendirmek için her gün sekiz bardak su için.
– Uzun süre oturmayın. Sık sık ayağa kalkarak cildinizin nefes almasını sağlayın.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

İşlem Sonucunu Girin * Zaman sınırı tükendi. Lütfen CAPTCHA'yı yeniden yükleyin.