Kalıcı Makyaj Nedir? Nasıl Yapılır?

Makyaj

makyajla-burun-kucultme
Bu günlerde kalıcı makyaj yaptırmak isteyenlerin sayısı oldukça fazla. Bu makalemizde kalıcı makyaj nedir? Nasıl yapılır gibi konulara değinmek istedik.

Kalıcı makyaj aslında dövmenin makyaja dönüşmüş halidir. Doğal pigmentlerin cildin üst bölgesine yerleştirilmesi ile yapılan makyajdır.

Yüzde yüz doğal minarel ve bitkilerden elde edilen pigmentler ile yapılan kalıcı makyaj kusursuzdur ve hiçbir yan etkisi bulunmamaktadır. Fakat ucuz yapmak adına sağlıksız ürünler kullanan kişiler için büyük bir risk bulunmaktadır. Kalıcı makyajda en önemli hususlardan birisi de temizliktir. Kullanılan malzemelerin her kişi için tek kullanımlık olması, işlem yapılan ortamın hijyen olması gerekmektedir.

Kalıcı Makyaj Nasıl Uygulanır?
Kalıcı makyajın bir dövme çeşidi olduğunu söylemiştik. Bu işlem sırasında ufak iğneler kullanılmaktadır. Bu işlemi yaptıran kişiler hafif bir batma ve acı hissi verdiğini söylemektedir. Bu acı hissi kişiden kişiye değiştiğini söylesek de bu işlemi uygulayan kişilere göre de değişmektedir. Acıyı hafifletmek için ilgili bölgeyi uyuşturmak için local anestezi uygulaması da yapılabilmektedir. İşlemin uzunluğu cilt yapısına (cilt nemi, cilt yoğunluğu, cilt elastikiyeti) ve uygulayan kişiye göre değişmektedir.Ama bir süre vermek gerekirse yarım saat ile bir saat içerisinde tamamlanmaktadır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

İşlem Sonucunu Girin * Zaman sınırı tükendi. Lütfen CAPTCHA'yı yeniden yükleyin.