Kalın Kaşlar Nasıl Yapılır ve Nasıl Düzeltilir?

Güzellik

kas-kaldirma
Kalın kaş sahibi olmak son yıllarda iyice popüler bir hale geldi ve en ünlü mankenler yahut oyuncular bile artık incecik, 1960’lardan kalma kaşlarla değil, kalın ve kendini iddialı bir şekilde ortaya koyan kaşları tercih ediyorlar. Kalın kaşların yüzü çok daha sert ve güvenli göstermeleri onların en çok dikkat çeken yanları olurken, erkekler de ince kaşlar yerine kalın kaşlar görmeyi biraz daha doğal karşılıyorlar. Dolayısıyla yapmacık görünmekten uzak durmak ve natürel, güçlü bir kadın imajı çizmek için kalın kaşlara geçmek istiyorsanız onları nasıl yapabileceğiniz ve düzen içerisinde tutabileceğinize dair bir kaç önerimiz olacak.

Kaşları kalınlaştırabilmek için ilk olarak elbette onları almaktan vazgeçmeniz gerekiyor. Pek çok kadın maalesef kaş kalınlaştırma esnasında düzeltmeye çalışırken yeniden onların incelmesine sebep oluyor ve bir türlü kalın kaşlara kavuşmak mümkün olmuyor. Her ne kadar kötü ya da dağınık görünse bile kaşlarınıza bu süreç içerisinde hiç dokunmamanız ve doğal bir şekilde kalınlaşmalarını beklemeniz iyi olacaktır. Ev kadınları için bu durum oldukça kolay ancak devamlı olarak işe giden, dışarıda vakit geçiren kadınlar için biraz zorlayıcı bir hale gelebiliyor.

Kaşlarınızın uzama sürecini hızlandırmak için saçlarda kullanılan uzamayı hızlandırıcı vitamin ve serum ürünlerini de kullanabiliyorsunuz. Gözle görülür bir hızlanma sağlayan bu ürünleri, yatmadan önce veya evde olacağınız günlerde kaşlarınıza uygularsanız daha kısa sürede uzadıklarını siz de farkedeceksiniz.

Eğer kalınlaştırma sürecinde sonuçlar tam istediğiniz gibi olmuyorsa, kaş kalemlerini kullanarak eksik kalan bölgeleri doldurmanız ve kaşları şekillendirmeniz de mümkün. Fakat bu uygulamayı devamlı olarak yapmamanız ve sadece dışarı çıkacağınızda uygulamanız yerinde olacaktır. Zira kozmetik ürünler kaşların çıkmasını yavaşlatabiliyorlar.

Kaşlarınız istenen uzunluğa kavuştuktan sonra artık onları şekillendirilme zamanı gelmiş demektir. Fakat bunu kendiniz değil bu işten anlayan bir kuaför ya da güzellik merkezi gerçekleştirirse yeniden incelmelerinin önüne de geçebilirsiniz. Kalın kaşların temel olarak çok kurcalanmayı sevmediklerini dikkate alırsak yeniden şekillendirme sürecinin çok dikkatli bir şekilde sürdürülmesinin gerekliliğini siz de anlayacaksınız.

Bazı kadınların kaşları doğal olarak ince oluyorlar veya çok seyrek olarak çıkabiliyorlar. Maalesef bu durumda kalın kaş sevdasından vazgeçmek ve eldekini daha güzel hale getirmek de gerekebiliyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

İşlem Sonucunu Girin * Zaman sınırı tükendi. Lütfen CAPTCHA'yı yeniden yükleyin.