Karma Ciltler İçin Öneriler

Güzellik

Yipranmis-Ciltleri-Onaran-Dogal-Bakim-Tarifleri
Çoğunlukta sık rastlanan bir cilt tipidir. Deri normal, yağlanma ise burun, çene ve alın kısmında görü­lürken, göz çevresi ve yanaklar kurudur.

Bunun için öneri­ler:
a) Bir tutam karakafes otu yeteri kadar su ile birlikte kay­natılır. Soğuduktan sonra pamuk yardımı ile gerekli yer­lere sürülür.

b) Yarım tatlı kaşığı beyaz balmumu, yarım tatlı kaşığı bo­raks, dört çorba kaşığı nane losyonu, üç çorba kaşığı zeytinyağı ve bir çorba kaşığı badem yağı. Naneli los­yon sıcak demlendirme yolu ile elde edilir. İki saat son­ra süzülür. Balmumu ve yağlar eritildikten sonra nane losyonu tekrar ısıtılıp karışıma ilave edilir. Soğuyuncaya kadar karıştırılır. Elde edilen bu krem gece ve gündüz kullanılır.

c) Yedişer tutam biberiye, ebegümeci, mine çiçeği ve na­ne beş bardak su ilave edilerek birlikte kaynatılır. Bir ge­ce dinlenmeye bırakıldıktan sonra bir parça pamuk ile gerekli yerlere sürülür.

d) 1-2 adet orta boy salatalık rendelenir ve bir çay barda­ğı süt ile birlikte karıştırılarak beş dakika kadar hafif ateşte kaynatılır. Soğuduktan sonra süzülüp şişeye ko­nulur. Buzdolabında bir hafta dayanır.

e) Bir tatlı kaşığı ılık süt ile bir tatlı kaşığı bira mayası eriti­lerek bir saat kadar serin bir yerde bekletilir. Mayalan­dıktan sonra yüze sürülür.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

İşlem Sonucunu Girin * Zaman sınırı tükendi. Lütfen CAPTCHA'yı yeniden yükleyin.