Karnınıza nasıl şekil verebilirsiniz

Diyet

guzel-gobek-icin-egzersizler
Eğer pilates yapacak vaktiniz yoksa Zumba, yürüyüş bandı ya da ağırlık egzersizleri ile de karnınızı çalıştırabilirsiniz.

Zumba
Danstan esinlenen bu egzersiz sırasında kalçanızı hareket ettirirken karın kaslarınız size rehberlik etmeli. Daha güçlü karın kasları sırtınızdaki baskıyı azaltarak tüm dansçıların sahip olmak istediği o uzun ve dik duruşu sağlayacak.

Barre
Bu egzersiz zaten karın kaslarını çalıştırıyor ama onları daha fazla çalıştırmanın ipuçları var. Ağırlık ve basen çalışmaları sırasında karın kaslarınızı daha fazla çalıştırabilir ve böylelikle diğer bölgelerdeki acıyı daha az hissedebilirsiniz.

Ağırlık kaldırma
Ağırlıkları bir yöne doğru hareket ettirirken karın kaslarınızı kasın ve diğer yöne doğru hareket edip nefes verirken karın kaslarınızı olduğu gibi tutun. Karın bölgenizdeki kasılmayı tutarak buradaki kasları iki kata kadar daha fazla çalıştırabilirsiniz. Zamanla güçlendiğini göreceksiniz.

Bisiklet
Bisiklet egzersizinde hızlandığınız sırada karın kaslarınız da çalışıyor. Ancak aralarda karın bölgenizi güçlü tutmalısınız. Bu arada karın bölgesi daha az direnç gösterecek ve duruşunuzu yeniden ayarlamanıza fırsat verecektir. Yokuş aşağı ilerlerken karın kaslarınızı kullanmak için daha fazla çaba harcayın. Yeniden yokuş çıkmaya başladığınızda karın kaslarınız çoktan ısınmış olacak.

Koşu
Her adımda karın kaslarını kullanmak esas olarak Chi koşusunun ilkesidir. T’ai Chi prensiplerine dayanan bu koşu tipi duruş üzerine odaklanır. Vücut şeklinizin düzgün olması biraz da alt karın kaslarınıza bağlıdır. Dolayısıyla bu hareket bir yandan enerjinizi daha az kullanmanızı sağlarken diğer yandan karnınıza şekil verir.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

İşlem Sonucunu Girin * Zaman sınırı tükendi. Lütfen CAPTCHA'yı yeniden yükleyin.