Kaş Kalınlaştırma Yolları Ve Yöntemleri

Güzellik

kas-kalinlastirma
90’lardaki çok ince kaş modasının ardından günümüzde artık kalın kaşlar tercih edilmeye başlandı ve bunun en büyük sebeplerinden bir tanesi de kalın kaşların kadınları daha genç göstermesi. İnce kaşların sağladığı daha kadınsı görünüm, maalesef yaşınızı da biraz yukarı çekiyor ancak kalın kaşlarda bu sorun ortadan kalkıyor ve olduğunuzdan daha genç görünebiliyorsunuz. Fakat geçmiş senelerde hali hazırda ince kaşlar kullanmış olanlar, yeniden eski kalın kaşlarına dönüşte sorun yaşayabiliyorlar. Sizler için kaş kalınlaştırma yolları ve yöntemleri konusunda bir kaç noktaya değinmeye karar verdik.
Bol Su İçin
Kıl kökleri, sadece kaşlar değil, vücudumuzun geri kalanında da bol su ihtiyacı içerisinde olurlar ve günde en az 8 bardak su içerek tüm bedeninizin ihtiyaç duyduğu suyu elde edebilirsiniz. Kaşlarınızdaki kıl kökleri, susuz kalmadıkları zaman kaşlarınızın daha hızlı çıkmasını sağlayacaklardır. Özellikle de ilk başlarda çıkan kaşların şekilsiz olmaları sebebiyle bu süreci hızlı atlatmaya çalışacaksınız.
Cımbız Değil İp Kullanın
Kaşlarınızı kalınlaştıracağınız zaman her halükarda onları şekillendirme gereği duyacaksınız. Fakat bunu yaparken mümkün mertebe cımbız kullanmaktan kaçının ve cımbızı sadece ana kaş çizginizin dışında kalan bölgelerdeki ufak tüyleri almak için kullanın. Kaşlarınıza şekil vermek istediğinizde ise ipi tercih edin çünkü ip sayesinde kaş sınırlarınızı daha net bir şekilde belirleyebiliyorsunuz.
Sıcak Ağdadan Uzak Durun
Eğer kaşlarınızı şekillendirmek için sıcak ağda kullanıyorsanız, kaşlarınızdaki kıl köklerinin bu ağdadan zarar göreceğini unutmayın. Zarar gören kıl kökleri ise çok uzun vadede iyileştiğinden veya bazen iyileşemediğinden kaşlarınızı kalınlaştırma sevdası da maalesef son bulacaktır.
Onlara Masaj Yapın
Kaşlarınızın diplerinden başlayarak uçlarına ve çıkış yönlerine doğru her gün ince bir fırça ile masaj yapmanız, buradaki kökleri canlandıracaktır ve daha hızlı çıkmalarını sağlayacaktır. Fakat bunu yaparken nazik olmayı ve kaş bölgesine zarar vermemeyi unutmayın. Dilerseniz bu masajı fırçaya nemlendirici sürerek da yapabilir, böylece gerekli nemi kıl köklerine sağlayabilirsiniz.
Doğru Beslenme
Bol bol sebze ve meyve tüketimi, kılların ihtiyaç duyduğu minerallerin alınmasını sağlayacaktır. Böylelikle hem daha kalın hem de daha canlı duracaklardır. Genel olarak yeterli miktarda beslendiğinizden ve bir diyet içerisinde de olmadığınızdan emin olun.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

İşlem Sonucunu Girin * Zaman sınırı tükendi. Lütfen CAPTCHA'yı yeniden yükleyin.