Kırmızı Ruj Nasıl Yapılır?

Makyaj

ruj-surme-teknikleri-ruj-surme-teknikleri
Pek çok filmde aktrislerin sürdükleri kırmızı ve çekici rujlardan siz de etkilenmiş olabilirsiniz ve bu nedenle bir an önce eşinizi, sevgilinizi yahut arkadaşlarınızı etkileyebilmek için sürme hevesiniz olabilir. Ancak ne yazık ki profesyonel ellerde uygun bir şekilde yapıldığında çok iyi sonuçlar veren kırmızı rujlar, nasıl kullanacağını bilmeyen kişiler için büyük sorunlar ortaya çıkarabiliyorlar. Zira kırmızı ruj keskin bir renk olduğu için bütün dikkatleri üzerine çekiyor ve genel makyajınız ile uyumlu bir yapıda olmadığında kötü görüntüler sergiliyor. Kırmızı ruj makyajı nasıl yapılır sorusuna cevap arayan takipçilerimiz için bir kaç ipucunu bir araya getirdik ve böylece kırmızı rujunuzdan en etkin verimi almanızı sağlamaya çalıştık.

İlk olarak rujunuzu alırken her kırmızı tonunun aynı olmadığını ve aralarında ciddi farklar olabileceğini dikkate almalısınız. Zira ten ve dudak renginiz hangi kırmızıyı seçeceğinize dair bir temel oluşturacaktır. Özellikle esmerlerin tercih etmesi gereken tonlar biraz daha kahve tonları bulunduran kırmızı renkler olurken bu durum beyaz tenlilerde mavimsi yahut tam kırmızı tercihlerin yapılmasını gerekli kılar. Zira aksi taktirde ten renginiz ile uyumlu durmayan ve itici duran bir kırmızı ile gezmek zorunda kalırsınız.

Rujunuzu kullanmadan önce dudaklarınızın rengine sahip bir dudak kalemi vasıtasıyla dudaklarınızın üzerinden bir defa geçmelisiniz. Bu noktada unutmamalısınız ki kalem rengi kullanacağınız ruj ile değil sizin kendi orijinal dudak renginiz ile aynı olmalıdır. Bu uygulamamızın amacı dudaklarımızı daha dolgun gösterebilmek ve esas rujun yapısına bir zemin hazırlayabilmek. Ayrıca makyajınızı yapmadan önce dudaklarınızın kuru olduğunu fark ederseniz rujdan önce hemen bir nemlendirici kullanmalı ve ruj sürüldükten sonra deri kalkmaları yahut çatlamalar gibi kötü koşulların etkisini azaltmalısınız.

Direkt olarak rujun kendisini kullanarak dudaklarınıza uygulamak yerine bir ruj fırçası kullanmanız çok daha etkili kırmızı ruj makyajı elde etmenize yardımcı olacaktır. Zira ruj fırçaları sayesinde çok daha ince işçilik ortaya koyabilir, dolayısıyla kontrolü elinizde tutabilirsiniz. Rujunuzu sona erdirdikten sonra yüz makyajınızın genelini tamamlamalı ancak dudaklarımızı öne çıkarmak istediğimiz için ağır bir fondöten yahut göz makyajından uzak durmalısınız. Sade bir şekilde gözlerinize çok dikkat çekmeyecek bir makyaj yaparsanız dudaklarınızın gününüzün yıldızı olacaktır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

İşlem Sonucunu Girin * Zaman sınırı tükendi. Lütfen CAPTCHA'yı yeniden yükleyin.