Kızlarda Jinekolojik Muayene Nasıl Yapılır?

Sağlık

kadin-saglik
Bakire kızlar zaman zaman jinekolojik muayene ihtiyaç duyabilirler. Zira birçok bakire kızda vajinal akıntılar, kasıklarda ağrılar gibi şikâyetler oluşabilir. Bu şikâyetler yüzünden bakire kızlar doktora gitmek isterler lakin bakire oldukları için jinekolojik muayeneden korkarlar.

Aslında bakire kızların jinekolojik muayeneden korkmalarına hiç gerek yoktur. Çünkü bakire kızlara jinekolojik muayene de vajina içine spekulum denilen muayene cihazı kullanılmaz ve sadece gözle muayene edilip, vajinal akıntı varsa bu vajinal akıntıdan kültür alınır ve labaratuara gönderilir. Şayet bakire kızın yumurtalıklarının ve rahminin değerlendirilmesi gereken şikâyetleri varsa, bakire kıza karnından ultrasonografi ile görüntüleme yapılır.

2 Yorum “Kızlarda Jinekolojik Muayene Nasıl Yapılır?

  1. Sevgili kozmik vajinal mantar ve enfeksiyonlar için önenilerini alabilirmiyim… şimdiden tesekkürler

    1. Travocort Krem genital bölgedeki kaşıntılarınızı gidermesi için kullanabilirsiniz. Naylon iç çamaşırı ve cinsel ilişkiden uzak durmanız gerekmektedir. Mantarın nedeni vücut direncinizin düşmesi veya hijyen kurallarına dikkat etmemeniz olabilir. Mantar tedavisinde ayrıca Flucan Kapsül de tek doz olarak kullanabilirsiniz ama size tavsiyem önce hekiminize başvurun.

      Bitkisel çözüm diyorsanız. 500ml su yarın çay bardağı sirke karıştırıp her tuvalete gittikten sonra genital bölgenizi bu karışımla temizlerseniz 1-2 güne geçmesi gerekir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

İşlem Sonucunu Girin * Zaman sınırı tükendi. Lütfen CAPTCHA'yı yeniden yükleyin.