Koç Burcu 2017 Mart Ayı Burç Yorumu

Burçlar


KOÇ
Sevgili Koçlar, Venüs 4 Mart-3 Nisan tarihleri arasında burcunuzda gerileyecek. Bu gerilemede iki konu çok önemli ve bunlardan ilki ilişkiniz. Evliyseniz ve bir sorununuz varsa bu soruna tekrar bakmanız gerekir. Yepyeni bir karar vermek ve sorun yüzünden ilişkiyi kesip atmak yerine çözüm üretmelisiniz. 1-2 hafta önce bir problem sonucunda ayrıldıysanız, geri hareket size aceleci kararlar vermek yerine daha yapıcı bir şekilde sorunu gözden geçirmenizi öğütlüyor. Eğer evlenmeye karar verdiyseniz ve bunu da çok önceden planladıysanız bu dönemi bir hazırlık dönemi olarak değerlendirin. Bekarsanız ve hayatınızda biri yoksa ilişkiyle ilgili beklentinizi gözden geçirin. Eğer hayatınıza biri geri döndüyse, ilişkiyi kaldığı yerden devam ettirmeyip sorunları tekrar gözden geçirmelisiniz. Kendi içinizde ilişkilerinizin haline bakmakta yarar var. Mali konulareda da bu geri hareket etkili. Nitekim 10 Mart tarihinde Mars, Boğa burcunda seyrine başladığında geri hareketi dispozite edecek. Bu da, aradığınız kriterleri oluşturma ve tekrar gözden geçirme anlamında adım atmanızı sağlayacak. İçinde olduğunuz durumları gözden geçirmelisiniz. Mars-Boğa size kazanmak ve borç-kazanç anlamında şu andaki durumu daha iyi incelemenizi sağlayacak. Mars-Boğa hareketi, biriktirmeyi de işaret eder. Sağlıklı ve verimli bir ilişkinin kriterlerini oluşturmanızı sağlayacağı gibi, maddi konularda da harcamalarınızı azaltmanızı ve yatırıma dönük olmanızı sağlayacaktır.

12 Mart tarihinde Dolunay, Başak burcunda oluşacak. Son bir aydır iş hayatınızla ilgili konularda bulunduğunuz fedakarlıkları bu geçişle inceleyeceksiniz. Daha gerçekçi bir analiz yapacaksınız bu alanda. Güçlü olma arzunuz çok yoğun, kendi sesinizi duyurmak istiyorsunuz. Kendinizi iyi hissetmeye başlıyorsunuz. Sağlam bir durum içinde değilseniz olayları net bir şekilde değerlendireceksiniz. Eğitim gibi konularda sizin dediğinizin olmasını istiyorsunuz, ancak etrafı ve şartları da incelemenizde yarar var.

13 Mart tarihinde Merkür, Koç burcunda seyrine başlıyor. Bu seyirde sözünüzü sakınmayıp, ne isterseniz onun olmasını istiyorsunuz. Ancak yine de gözlemlerde bulunup hemen karar vermemeyi seçmelisiniz. Sakin giderseniz son derece doğru kararlar verebilirsiniz.

20 Mart tarihinde Güneş, Koç burcunda seyrine başlıyor. Kişisel kararlarınıza şöyle bir bakıp ne istediğinizi, neleri merkezde tuttuğunuzu ve neleri beklediğinizi bu dönemde inceleyeceksiniz.

28 Mart tarihinde yenay burcunuzda doğuyor. Bu atak bir Yeniay. Para kazanmak istiyorsunuz. Üretmek ve düzenli bir gelire sahip olup, kazandığınızı da sağlam bri şekilde değerlendirebilme arzunuz güçleniyor. Geçmişi ve bugünü gözden geçireceksiniz.

31 Mart’ta Merkür, Boğa burcunda seyrine başlıyor. Geçmişiniz, bugününüz ve yarınınızla ilgili her şeyde karşınızdaki kişilerin de fikirlerini alarak ve sağlamcı bir şekilde ilerleme şansı sizin için bu dönemde doğacak. Verimli bir şekilde değerlendirirseniz, bu MArt ayı sizin için pozitif bir ay. Her şey gönlünüzce olsun.

1-5 MART ARASI

4 Mart (saat 12:09)-3 Nisan (saat 03:25) tarihleri arasında burcunuzda gerileyecek Venüs süresince, bencil davranmamız, partnerimizle paylaşımda bulunmak yerine sadece kendi isteklerimize odaklanmamız mümkündür. Bu nedenle Venüs genel anlamı itibariyle sizin burcunuzda, karşı cinsle sevgi alışverişinizde sadece kendinizi düşündüğünüz için zararlı bir enerji olarak kabul edilir. Kaldı ki bir de geri hareketini göz önüne alırsak bu durum iki misli artar. Dikkatli olunuz. Geri hareket çekingenlik ve sosyal yönden zayıflık ve güvensizlik yaratabilir. İlişkisi olan Koçlar, kendi arzularınızı daha fazla ön planda tutabilir, kendinize hayranlık duyabilir ve partnerinizle ortak bir bağ kurmak yerine kendi isteklerinizi dayatabilirsiniz. İlişkisi olmayanlar açısından gerileme dönemi, sıra dışı ve orijinal ilişkiler yaşama veya bağlantılar kurma anlamına gelebilir. Fakat bu tarz beraberliklerin uzun ömürlü olması genelde zordur. Kimi Koçlar için bu dönem eski bir aşkın yeniden alevlenmesi anlamına gelebilir. Ancak geçmiş sorunları göz önüne almadan karar vermeyiniz. İlk bakışta beğenmek hatta aşık olmak bu sürecin olabilecek bir başka yansımasıdır. Devamı ise genelde zordur. Kazanç evinizde gerileyen Venüs, süresince, harcamalara lütfen dikkat ediniz. Burada dikkat edilecek fikirlerinizi kazanımlara dönüştürebilecek şekilde düşünmektir. Savurganlık yapmayınız paranızı idareli kullanınız, aklınızı çelen güzelliklerin sizi yoldan çıkarmasına izin vermeyiniz. Eğer bütün bunların farkında olursanız bu süreci olumlu bir şekilde geçirmeniz mümkün olur kanaatindeyim.

Önemli Not: 28 Nisan-6 Haziran tarihlerinde Venüs düz seyirle Koç burcunda ilerlediğinde, yukarıdaki konu ve alanlarda yaşanan gecikme, yanlış anlaşılma veya aksamalar yoluna girmeye başlar. Geri hareket esnasında karşınıza çıkan fırsatları, işleri ve yeniden ele alıp düzenlediklerinizi yürürlüğe koyabilirsiniz.

6-12 MART ARASI

10 Mart saat 03:33-21 Nisan saat 13:32 tarihleri arasında Mars-Boğa burcunda ilerleyecek. Hem hesabımızı bileceğiz hem de bastığımız yere dikkat edeceğiz. Bu enerji maddecilik ve kişinin kendi değerini sahip olduklarıyla ölçmesi demektir. Risk faktörü bu dönemde bir hayli gözetilir. Başarısız girişimlerin önüne geçilmesinin yolu, kişinin ne yapmak istediğini bilmesiyle mümkündür. Bu süreçte bir hedefe yönelirken güvencemizi bilhassa ön planda tutacağız. Hakkımız olanı kimseye bırakmayız. Bu dönemin bir başka önemli yanı, Venüsün-Koç burcunda 4 Mart itibariyle gerileyecek oluşudur. Bu durumda Koçlar kişisel istekleri söz konusu olduğunda bir hayli arzulu ve ateşliler. Benim ihtiyaçlarım, benim hedeflerim her şeyden önemlidir diyen iç sesine kulak verecekler. Bu isteklerin özünde maddi-manevi anlamda güvence elde etme, kendilerini garantiye alma arzusu bir hayli etkili olacaktır.

Sevgili Koçlar 12 Mart saat 17:54 Başak burcunda oluşacak Dolunay, günlük hayatımızın verimli, sağlıklı ve üretime dönük şekilde düzenlenerek, hayallerimizi gerçeğe dönüştürme çabamızdır. Dolunayın yöneticisi Merkür-Balık burcunda ilerlediği için, tabii ki odaklanmakta zorlanabilir, hedef belirlemekte ve işlerimizi düzgün şekilde yapmakta zorlanırız. Bu Dolunay, sanatsal yaratıcılık, hayaller, mistik çalışmalar için uygun, fakat bunun dışında kalan mesleklerde dikkat gerektiricidir. Görünümlere baktığımızda, mesleki konularda pratik çalışmanın, deneyim sahibi olmanın, yükselmek için gayret etmenin önemli olduğunu vurguluyor. Biz eğer amacımıza uygun, odaklanarak, dağılmadan bir hedef belirleyip onun üzerine gidersek, eğitimini alıp veya bu alanda ihtisas yaparak gelişirsek emin olun ki, başarılı işler ortaya koyarız. Hayal etmek başarmanın yarısıdır derler. Bu Dolunay, işte bu cümleden yola çıkarsak, yetenekli olduğumuz konularda eğitim alır, başkalarına rehberlik eder, ilham kaynağı olur, kendimizi güçlü bir şekilde ifade edebiliriz. Yeter ki, buna kararlı olalım ve yılmadan çalışalım, gelişelim.

13-19 MART ARASI

14 Mart-31 Mart tarihleri arasında Merkür burcunuzda ilerleyecek. Fikirlerinizi kendinizden emin ifade edeceksiniz. Ancak ilişki söz konusu olduğunda, partnerin düşüncelerini almanız, beklenmedik tepkide bulunmadan önce dengeyi iyi muhafaza etmeniz gerekiyor. Birbirinize karşı anlayışlı olmaya çalışınız. Her ikinizin de, hedef ve kişilik farklılıklarına saygı duyunuz. Denge, saygı, sevgi ve anlayışın iletişimde önemi bir hayli fazla. Çekişmelerin, bencilliklerin hiç kimseye faydası olmaz. Sen ve ben demek yerine biz demeyi başarmamız gereken süreçteyiz.

20-26 MART ARASI

20 Mart-20 Nisan tarihleri arasında burcunuz üzerinde seyrini sürdürecek Güneş, Venüsün iki ayrı burçtaki geri hareketi ile Marsın-Boğa burcu ilerleyişiyle örtüşüyor. Dolayısıyla ihtiyaçlarımızı elde etmek, isteklerimize ulaşmak, çevremizle veya özel hayatımızla ilgili konularda otokontrolümüzü devrede tutmak gerekiyor. Öyle her istediğimizi hemen elde etmek, hemen karar vermek, yürürlüğe koymak mümkün olmayabilir. İlişkimizi gözden geçirmemizde yarar var. Benim dediğim olacak tarzda hareket edemeyiz. Duruma bakacağız. Eğer sorun varsa, bunu çözüme kavuşturmak için kendi payımıza düşen nedir? Tabii ki gereksiz fedakarlıkta bulunmak veya taviz vermek olmamalıdır. Çabuk kızmak, parlamak, acil kararlar verip uygulamak da yanlıştır. Yönetici Mars-Boğa burcunda mali konularda hesabı bilmemiz gerektiğini söylüyor. Venüs-Koç ve Balık burcunda gerilediği için, devam eden ilişkimizi veya yenilikleri mercek altına almamız lazım. Görünen o ki bu yılki Koç süreci biraz yavaşlatıcı gözüküyor. Keskin uçlarımızı törpülüyor, ne yapmayı düşünüyorsan bir daha bak, gözden geçir ondan sonra karar ver diyor.

27-31 MART ARASI

Sevgili Koçlar 28 Mart saat 05:57 tarihinde burcunuz üzerinde doğacak Yeniay, Venüs geri hareketiyle örtüştüğü için, finansal durumu ve ilişkileri tekrar bir gözden geçirmenin doğru olacağını işaret ediyor. Bu Yeniay sizi bir karar vermeye, girişimde bulunmaya, değişime yüreklendiriyor ancak istikrarın önemini de vurguluyor. Kişisel yönden biz artık geçmişi değil, geleceği hedefliyoruz. Başarılı olmak ve tüm gücümüzle hayatı kotarmaktan yanayız. Parasal yönden güvencemizi önemsiyoruz. Eğer bir adım atacaksak, öncelikle bunun kazandırıcı olması gerekiyor. Biz de bu Yeniayda, kazanmanın yollarını arıyoruz. Bu Yeniayı yöneten Mars-Boğa burcunda ilerliyor. Finansal konularda mutlaka hesabı bilmek gerekiyor. Çünkü Nisan ortasında Merkür gerileyeceği için, şimdiden bütçemizle ilgili meselelerin zaten dikkatli yapılması gerekecek. Bu Yeniay, iki farklı düşünmeye neden olabilir. Evet, ben ne istediğimi biliyorum, hayır ben henüz tam emin değilim. O nedenle geçmiş tecrübelerinizi göz önüne alarak da duruma bakmak yararlı olacaktır. Evlilik, iş ortaklığı, finansal konularda aceleci olmayıp, her şeyi enine boyuna tartarsak, bilinçli şekilde şartları gözden geçirirsek 11 Nisan tarihindeki Dolunayda ilişki, iş hayatıyla ilgili konularda zorlanmamış oluruz.

Sevgili Koçlar 31 Mart-10 Nisan tarihleri arasında düz seyirle Boğa burcunda ilerleyecek Merkür, maddi güvence, sağlamlık, üretime dönük düşünme yönünde olumludur. Kıymetli olanı isteriz. Ancak bir o kadar da güvenmek ve uzun vadeli kılmaktan yanayızdır. Kalite, başarı, standartlarımızı yüksek tutma arzusu, sevdiklerimiz ve kendimizin rahatlığı, huzurlu bir yaşam, emin adımlarla ilerlememizi sağlayan bir iş, tutumluluk bu dönemin etkileri arasında yer alır. 10-20 Nisan arası Merkür-Boğa burcunda gerileyecek. Bu tarih sonrası paramızı değerlendirme veya finansal yöndeki ilişki ve bağlantılar, alış-satış gibi işlerde tabii ki temkinli hareket etmemizde yarar var.

MART Ayı Astroloji Takviminiz
Pozitif Enerjili Günler : 1-5-9-10-18-19-23-24-28
Zayıf Enerjili Günler : 7-13-14-21-22
Aşkta En Şanslı Günler : 9-10
Parasal Açıdan Şanslı Günler : 3-30

Yeniay : 1-2-27-28-29 (Ay-Koç burcu geçiş günleri, sizin için yeniay anlamı taşır. Bilinçli istekleriniz ile bilinçaltınız uyumludur ve yeni başlangıçlar için taze enerji anlamı taşır)

Dolunay : 13-14-15 (Ay-Terazi burcu geçiş günleri, burcunuz ile karşıtlık oluşturduğu için Dolunay anlamı taşır. Final, bitişler, duygularınızla düşünceleriniz arasındaki çekişmedir. İyi dengelenmesi halinde yapıcıdır. Zayıf enerjidir. Fiziksel olarak kendinizi güçsüz hissedebilirsiniz.)

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

İşlem Sonucunu Girin * Zaman sınırı tükendi. Lütfen CAPTCHA'yı yeniden yükleyin.