Koç Burcu

Burçlar

Bu yıl hayatınızda çok büyük değişiklikler başlamakta. Hayatınızda ancak bir defa olabilecek bir gelişme yaşanıyor ve şoke ederek yenileyen ve uyandıran Uranüs burcunuza girmeye hazırlanıyor. Uranüs’ün 84 yılda bir burçlar kuşağını döndüğünü düşünürsek, bu durumun ne kadar önemli olduğunu anlayabiliriz. Önümüzdeki yedi yıl boyunca kendinizi çok büyük bir değişime hazırlamanız gerekmekte. Uranüs özgürleştiren ve bizi risk almaya sürükleyen bir gezegen. Bu dönemde kişiliğinizi baştan sona yenileyeceksiniz. Özellikle kişiliğinizi yeniden yapılandırmanız gereken bir süreç söz konusu. Hayatınızı yeniden ele almanız açısından değişime açık olmalısınız. Birtakım ani durumlar ve beklenmedik sürprizler karşısında esnek durmanız gerek. Zira bu değişimin getireceği olumlu rüzgarlar sizi çok ileriye taşıyacaktır. Kendi kimliğinizi ve kişiliğinizi yeniden oluşturmak yönünde büyük mesafeler alacaksınız. Hayata bakış açınızın değişeceği bu uzun soluklu dönem size çok şey katacak. Cesur ve yenilikçi yanlarınızı yeniden keşfedebilecek, kendinize çok daha farklı gündemler yaratabileceksiniz. Pek çok konuda yapacağınız başlangıçlar dikkat çekecek.

28 Mayıs 2013’den itibaren bu etkiler hayatınızın değişmesi yönünde sizi tetiklemeye başlayacak. Uranüs’ün yenilenme ile beraber getireceği fırsatları görmemeniz mümkün değil. Kendinize katabileceğiniz yeniliklerle duruşunuz değişecek. Hayatınızın akışını ve yönünü etkileyecek bu durum ikili ilişkilerinize de dikkat çekebilir. İlişkilere bakış açınızda daha özgür olabilirsiniz. Bu durum bazı sürprizleri ilişkilerinizde öne çıkarabilir. Özgürlük duygunuzun artması ile kendinizi daha farklı bir şekilde yansıtabilirsiniz. Bireysellik arzunuzun öne çıkması ile bakımsızlığınızı çok daha fazla ortaya koyacaksınız. Bağlayıcı ilişkiler yerine daha özgür ve marjinal bağlar size cazip gelecek. Bağlı olduğunuz bir ilişki var ise aniden yön değiştirebilir. Özgür ilişkiler yaşama arzunuz ise başkalarını şaşırtabilir. Kuşkusuz Satürn’ün de Terazi burcuna ilerlemesi ile birlikte ortaklaşa konularda sizi bağlayan bazı durumlarla karşılaşabilirsiniz.

2010’dan bu yana onuncu eviniz olan Oğlak’ta ilerlemeye başlayan Plüton iş hayatında krizlerin yanı sıra, aynı zamanda kariyerinize çok daha sıkı bir odaklanma ihtiyacı getirmekte. Çok uzun vadeli bir yapılanma, beraberinde başlamış durumda. Artık Plüton sizi pek çok konuda etkilemeye başlayacak. Doğası itibari ile değiştiren, mücadele getiren ve karşınıza engeller çıkaran koşullar sizi bir hayli zorlayabilir. Ancak bu sayede hedefleriniz yönünde kararlılığınızın da arttığını görmektesiniz. Amaçlarınızı, süregelen iş hayatınızı, kariyerinizi yeniden oluşturmak için uzun bir yolun başındasınız. Kariyer ve sorumluluklar alanınızı toptan değiştirecek boyutta gelişmelerle karşılaşabilirsiniz, önümüzdeki yıl kendinizi sorumlu hissettiğiniz tüm alanlarda çok daha sıkı çalışacaksınız. Ayrıca hayatta kalma mücadeleniz sizi oldukça büyük değişimlerin içine çekecek. Toplum önünde başarılı olma isteğiniz artıyor. Bu yönde ciddi davranmak, kurallara bağlı kalmak çok önem kazanıyor. Daha tepeye tırmanmak, yönetsel konular ve statü taşıyan işlere odaklanabilirsiniz. İş hayatında değişiklikler toplumsal statünüzü de değiştirebilir.

Başkaları sizi daha farklı ve güçlü bir şekilde görmeye başlayacak. Duruşunuzu değiştirecek gelişmelere olumlu yönde adapte olmaya çalışmalısınız. Mesleki konularda var olanın dışında tercihlere yönelebilirsiniz. Eskiyen kuralları, kendi gücünüz ile otoritenizi birleştirerek farklı bir noktaya taşıyabilirsiniz.

Hayat yönünde bir önemli diğer nokta ise Satürn’ün karşıt burcunuz Terazi’ye geçiyor olması. Artık yedinci eviniz olan Terazi’de ilerlemeye başlayan Satürn disipline eden, geciktiren, dersler veren yanları ile dikkat çekmekte. Sizi özellikle ilişkilerinizde daha objektif olmak yönünde test etmeye başlayacak gibi. Artık karşınızda başkaları olacak. Şimdiye dek var olan ilişkilerinizi yeniden tanımlamak durumundasınız. Tamamlanma ihtiyacınız olan bu süreci bir krizden, fırsata çevirebilirsiniz. Özellikle yükselen burcunuz da Koç ise, kariyer alanında daha hızlı yükselişler gündeme gelebilir. İlişkiler ve ortaklıklar adına ise sabırlı olmanız gereken bir dönemde olacaksınız. Zira, bir taraftan Uranüs diğer taraftan Satürn arasında kalmanız söz konusu. Özellikle ortaklıklarınızda tek başına karar almanız mümkün olmayacak. Bankalarının söz sahibi olduğu bu alanı ciddiye almak durumundasınız. Yeni teklifler ve anlaşmalar yolu ile kariyerinizi etkileyen bir sürece de girmektesiniz, ilk başta yapmanız gereken şey, önerileri gerçekçi bir boyutta değerlendirmek olmalı. İşbirliği geliştirmeye açık durmalısınız. Bu yanlarınızı olumlu yönde kullanmanız size destek verecek koşulları beraberinde getirecektir. Aksi halde Uranüs’ün güçlü etkilerini, ilişkilerinizi aniden kopartıcı yönde hissedebilirsiniz.

Bir olumlu gelişme ise Jüpiter’in 12’nci evinizde ilerlemeye başlaması ile öne çıkmakta. 18 Ocak 2013’de kendi iç dünyanızı yeniden keşfetmeye yönelebilirsiniz. 6 Haziran tarihine kadar ruhsal arayışlar ve manevi anlamda huzur önem kazanacak. Hayat felsefenizi kendi derin hislerinizle ve gücünüzle yeniden öne çıkarma çabası içine girebilirsiniz. inançlarınızı tekrar şekillendirmek ve bu yolla yaratıcılığınızı kullanmak sizi oldukça hevesli kılacaktır. Arınmak ve geçmişe ait kötü duygulardan kurtulmak için şanslı bir dönem olacak. Haziran’dan itibaren Jüpiter’in burcunuza ilerlemesi ve bu dönemde Uranüs’le birleşecek olması, yılın ikinci yarısında çok hızlı adımlar atabileceğinizi, eşlik eden sürprizlerle hayatınızın çok elektrikli, heyecanlı olabileceğini söyleyebiliriz. Jüpiter-Uranüs birleşimleri yenileyen, aniden değiştiren ve özgür kılan transitlerdir. Böyle zamanlarda hayatınızda çok az çıkabilecek fırsatları değerlendirmeye bakmalısınız.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

İşlem Sonucunu Girin * Zaman sınırı tükendi. Lütfen CAPTCHA'yı yeniden yükleyin.