Kök Hücre Tedavisi ile Cilt Gençleştirme

Güzellik

cilt-maskesi-yapimi
Teknolojinin ve tıp dünyasının inanılmaz ilerlemesi nedeniyle kadınların da daha güzel olmak ve varolan güzelliklerini muhafaza edebilmek için başvurabilecekleri uygulamaların sayısında da büyük artış var. Özellikle estetik operasyonların çeşitlenmesi, detaylanması ve daha başarılı hale gelmesi sayesinde önceden risk barındıran, istenilen sonucu veremeyen pek çok duruma artık kolayca müdahale edilebiliyor ve gençliği, güzelliği korumanın yolları mümkün hale geliyor.

Bu yöntemlerden sonuncusu da kök hücre tedavisi ile cilt gençleştirme operasyonları ve tedavinin kullanıldığı bölgelerde yaşanan değişiklikler tüm kadınları memnun edecek seviyede. Kısaca değinmek gerekirse kök hücreler kendi vücudumuzdan alınan doğal hücrelerimiz olduklarından dolayı yeniden farklı bir konuma yerleştirildiklerinde herhangi bir sorun çıkarmıyorlar ve bulundukları noktalarda dokulardaki yenilenmeyi ve hücre yaratımını hızlandırdıkları için estetikte ve cilt gençleştirmede en sık tercih edilen araçlardan birisi haline gelmeye başladılar.

Kök hücre tedavisi ile kendinizi daha genç hissetmek istediğinizde uzun ve yorucu ameliyatlar, dikişler, yaralar, enfeksiyonlar, pansumanlar ve iyileşme süreçlerini yaşamıyor, tam tersi çok çok kısa sürede iyileşme dönemini atlatarak ondan bir süre sonra da istediğiniz gençliğe kavuşmaya başlıyorsunuz.

Uygulamanın yapılması için anestezi ile uyuşturulan hastanın yaşlı görünüm ve yağ dokularından kurtulmak istediği yerlere enjektörle ufak bir operasyon yapılır ve buradaki milyonlarca hücre enjektöre çekilir. Daha sonra tüm yağlardan arındırılan bu hücreler artık kök hücre durumuna gelirler ve gençleştirilmek istenen noktaya bu saf kök hücreler yerleştirilir.

Özellikle yıllar içerisinde yaşlanmaya bağlı olarak gerçekleşen doku kayıplarının önlenmesi ve eksilen dokuların yerine yenilerinin koyulması için ideal bir araç olan kök hücreler, bu doku eksikliklerinden kaynaklanan deformasyonlara, sarkmalara ve çökmelere karşı oldukça etkilidirler. Bulundukları yere hemen alışan ve orada çoğalmaya başlayarak yeniden doku yapımını hızlandıran bu kök hücrelerin, eksik dokuları yerine tamamen getirmesi ile birlikte büyük bir gençleşme sağlanmaktadır.

Kök hücre tedavisi ile cilt gençleştirmenin ardından sadece bir haftalık bir dinlenme süreci yer almaktadır ve bu süreç içerisinde sigara, alkol, kafein gibi zararlı maddelerin kullanımından uzak durmak gerekmektedir. Hasta daha sonra günlük hayatına her zaman olduğu gibi devam etme imkanına sahip olmaktadır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

İşlem Sonucunu Girin * Zaman sınırı tükendi. Lütfen CAPTCHA'yı yeniden yükleyin.