Koltuk altı kararmasına çözümler

Güzellik

Yaz geldiğinde koltuk altını gösteren ince elbiseler giymek bazı kadınlar için sorun haline geliyor. Çünkü koltuk altı kararmaları onları rahatsız ediyor, öz güvenlerini sarsıyor. Bu yazımızda kadınlar için evde hazırlayacakları doğal yöntemlere yer veriyoruz. Bu yöntemleri uygulayarak sorunun üstesinden gelebilirsiniz.

Koltuk altı kararmasına çözümler

1. Sirke
Pirinç unu ile sirkeyi karıştırın. Hazırladığınız macunu banyodan sonra koltuk altına sürün. Kuruduktan sonra durulayın. Bu tür bir karışım sadece cilt rengini açmakla kalmıyor, ayrıca kokuya neden olan bakterilerin ölmesini de sağlıyor.
2. Portakal kabuğu
Portakal kabuklarını güneşte kurutun. Daha sonra kabukları rendeleyin ve üzerine gül suyu ekleyerek macun elde edin. Bu karışımı koltuk altınıza sürün. Kurumasını bekleyin ve daha sonra soğuk suyla yıkayın. Bu uygulama ciltteki ölü hücrelerin ölüp cildin renginin birkaç ton açılmasına yardımcı olur.
3. Limon
Limon deri kararmalarında uygulanan pratik çözüm yollarından biridir. Cildinizi temizlemekle kalmaz ayrıca aydınlatır. Kalın bir dilim limonu koltuk altınıza sürün, sonra durulayın. Limonun cildi kurutucu etkisinden dolayı bu işlemden sonra mutlaka nemlendirici sürün.
4. Sandal ağacı
Sandal ağacı tozunu gül suyu ile karıştırın ve macun kıvamına getirin. Hazırladığınız macunu koltuk altına uygulayın. Sandal ağacı kararmaların açılmasını sağlar, gül suyu ise yumuşaklık ve serinlik hissi verir. Macunu 15 dakika beklettikten sonra durulayın.
5. Karbonat
Mutfaklarımızdaki kullanımının yanı sıra güzellik reçetelerinde de sıkça rastlanan karbonat cilt renginin beyazlamasına da yardımcı olur. Karbonatı su ile karıştırıp hazırlanan bu macunu düzenli olarak koltuk altına uygulayın ve durulayın.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

İşlem Sonucunu Girin * Zaman sınırı tükendi. Lütfen CAPTCHA'yı yeniden yükleyin.