Koltuk Altı Kararmasına Karşı Çözümler

Sağlık

koltuk_alti_botoksu
Özellikle yaz günlerinde koltuk altı kararması kadınların en çok başına bela olan etkenlerden bir tanesi. Kol bölgesini açıkta bırakan kıyafetlerin giyilmesiyle birlikte koltuk altı kıllarının çok daha sıklıkla alınmasının ve koltuk altı terlemesine karşı çözüm olarak roll on kullanılmasının bu kararmaların sebeplerinden birisi olduğunu biliyor muydunuz?

Koltuk altı tüylerinizi aldığınızda tüy köklerinizin açılması, ter bezi ağızlarınızın dışarıya açık hale gelmesi gibi pek çok durum meydana geliyor. Bu işlemlerin hemen arkasından deodorant, roll on gibi çeşitli kimyasal kozmetikler kullanılması ise koltuk altı kararmalarına davetiye çıkarıyor.

Koltuk altlarınızdaki bu gözeneklerin uygun şekilde beslenebilmesi, hava alması için özellikle koltuk altı tüylerinizi aldıktan sonra 1-2 gün mecbur kalmadıkça bu tip kimyasal ürünleri kullanmamanız, koltuk altı temizliğinizi su ve sabun gibi daha doğal malzemelerle gerçekleştirmeniz uzun vadede koltuk altı kararması sorununuzun da daha rahat çözülmesini sağlayacaktır.

Pudralı deodorantlar gözeneklerin tıkanmasına sebep olurken sprey formunda olanlar ise muhteviyatlarındaki alkolden dolayı cildinizin bu hassas bölgesinde tahriş etkileri oluşturabilirler. Özellikle içerisinde alüminyum gibi materyaller barındıran ürünlerden uzak durmaya çalışın.

Eğer genç kız çocuklarınız varsa 16 yaşından önce bu tip kimyasalları kullanmamaları için onlara tavsiyeler verin. Özellikle gençlerin sahip oldukları hassas ciltler bu ürünlere karşı tepkiler oluşturabiliyorlar. Kullanılması zaruri durumlarda ise hassas ciltlere uygun ürünlerin kullanılması yerinde olacaktır.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

İşlem Sonucunu Girin * Zaman sınırı tükendi. Lütfen CAPTCHA'yı yeniden yükleyin.