Kusursuz bir cildin 5 altın kuralı

Güzellik

ciltguzelligi
Sağlığın en önemli işaretlerinden biri olan cildinizde oluşan tahribatlar, iç sağlığınızın da zayıfladığının alarmını verir. Sizde cildinizin kusursuz görünmesini istiyorsanız, bu tavsiyeleri mutlaka dikkate almalısınız.

Cildiniz, vücudunuzda ne olup bittiğinin parmak izidir. Araştırmalara göre cilt, bazı vitamin, mineral ve antioksidanlara iyi tepki göstermiştir. Düzenli beslenmeniz cildinizin sağlıklı ve güzel görünmesini sağlar. Sağlıklı, parlak ve pürüzsüz bir cilde sahip olmak için günlük hayatta dikkat etmeniz gereken bazı basit kurallar var. Güzel, sıkı, parlak ve lekesiz bir cilt için sadece dakikalar ayırmanız yeterli olacaktır. Günlük cilt bakımınıza gerekli özeni göstermeniz ve aynı şekilde haftalık yapacağınız peeling ve derinlemesine temizliği ihmal etmemeniz gerekiyor.

Düzenli beslenin
Sağlıksız besleniyorsanız cildinizi koruyucu yaşamsal maddeleri alamıyorsunuz demektir. Bol su içmek, sebze ve meyve ağırlıklı beslenmek cilt sağlıız için oldukça önemlidir. Hayatınızdan sağlıksız atıştırmalıkları çıkarıp, ofise giderken çantanıza meyve atarak; öğünlerinizde sebze ağırlıklı seçimler yaparak cildinizin ışıltısını koruyabilirsiniz.

Sigara ve alkol kullanmayın
İkisi de vücudunuza ve cildinize zarar verir, parlaklığını ve pürüzsüzlüğünü yitirmiş bir cilde yol açar. Sigara ayrıca ağız kenarındaki çizgilerin derinleşmesini hızlandırır. Cildiniz ve hayat kaliteniz için sigara ve alkolden mümkün olduğunca uzak durmalısınız.

Stresi azaltın
Ofisinizde uzun saatler geçiriyor, bir toplantıdan diğerine koşturuyorsunuz. Cildiniz hassaslaşır ve tepki verir. Her ne kadar azaltmaya çalışsak da, stres yaşamımızın kaçınılmaz bir parçası. Onunla baş etmeyi öğrenmemiz gerek. Kendinize küçük molalar vererek, zaman zaman şehirden uzaklaşıp doğada vakit geçirerek stresli ortamlardan uzaklaşmak size iyi gelecektir.

Düzenli uyuyun
Geç yatılmış bir gecenin izleri hemen grileşmiş, yorgun görünümlü bir ciltle kendini ele verir. Asıl göze çarpan ise şişmiş ve koyulaşmış göz altlarıdır. Eğer yeterli derecede uyuyamıyorsanız, bunu uyandığınızda kan dolaşımını sağlayacak hareketler ve yüzünüze soğuk su çarparak telafi etmeye çalışın. Ancak uzun vadede uyku saatlerinizi düzenlemeniz, sağlıklı bir cilt için oldukça önemlidir.

Cildinizi temiz tutun
Şehirde yaşamayı, hızlı tempoyu ve hareketli olmayı seviyor olabilirsiniz. Ancak hava kirliliği cildinizin solgun ve donuk görünmesine yol açar. Ayrıca cilt tonunda gözle görülür şekilde düzensizlikler oluşabilir. Cildi düzenli bir şekilde temizlemek bu durumun önüne geçmeye yardımcı olabilir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

İşlem Sonucunu Girin * Zaman sınırı tükendi. Lütfen CAPTCHA'yı yeniden yükleyin.