Lazer Epilasyon Soruları ve Güzellik

Güzellik

lazerepil
Güzellik ve estetik için çoğunlukla bayanların tercih ettiği uzun zamandır uygulanan epilasyon yöntemleri lazer epilasyonun gelişmesi ile çok daha farklı boyutlara ulaştı ve kullanımı yaygınlaştı. Lazer Epilasyonun bu kadar yaygınlaşmasına rağmen halen cevapları konusunda emin olunmayan sorular var. Bu yazımızda Lazer Epilasyon ile ilgili en çok sorulan sorulara cevaplar vermeye çalıştık. Düşüncelerinizi ve yorumlarınızı en alttaki yorum bölümüne mutlaka yazın.

– Lazer Epilasyon vücudun nerelerine uygulanır?
Kulağın iç kısmı, göz çukuru denilen gözün içinde bulunduğu çukurluk ve burnumuzun içi hariç vücudun tüm yerlerine lazer epilasyon yapılabilir.

-Lazer Epilasyon kaç seans uygulanır ve bu seansların aralıkları ne kadardır?
Uygulama yapılan cihazın modeli, teknolojisi ve uygulama yapılan bölgedeki kıl kökü yapısına göre değişmekle birlikte genellikle 6 – 10 seans sürmektedir. Yüz bölgelerindeki lazer epilasyon seanslarının aralarındaki süre 1,5 ay olurken vücudun diğer bölgelerindeki uygulamalar arasındaki süre 2 ay kadar olmaktadır.

Bir seansın süresi ise bölgeden bölgeye değişiklik göstermektedir. Bu süre genellikle 15 dakika ile 30 dakika arasında değişmektedir.

-Lazer epilasyon yapılırken acı olur mu ?
Hayır acı olmaz cevabı çok yanıltıcı bir cevap olur. Oluşan acının ve ağrının derecesini söylemek gerekir. Bilindik klasik işlemlere göre meydana gelen acı çok düşüktür. Bu oluşan acı hissi de bölgeye uygulanacak bölgesel ağrı kesici kremler ve uygulama esnasında yapılacak buz terapisi ile en az düzeye indirilebilir.

-Lazer Epilasyonun sonuçları kalıcı mıdır?
Burada uygulayıcının tecrübe ve bilgisi de çok önemlidir. Uygulayıcı bölgeyi iyi analiz edip lazer epilasyonu tüm kıl köklerine doğru bir şekilde yaparsa evet cevap kalıcıdır.

-Hamilelere Lazer Epilasyon olur mu ?
Şu ana kadar dünyada hamilelerle ilgili olumsuz bir bilgi yoktur. Fakat bu dönemde hamilelerde hormonsal olarak farklılıklar meydana geldiği düşünülürde lazer epialsyon dahil tüm dermakozmetik uygulamalardan kaçınılmaları tavsiye edilir.

-Lazer Epilasyondan sonra güneşe çıkılır mı ?
Hayır. Güneşe çıkmak zararlı değildir. Ancak güneş ışınlarından uygulama yapılan yeri korumak gerekir. Bu korumayı da yüksek faktör içeren güneş kremleri ile yapılabilir. Kremler 3- 4 saatte bir tekrar sürülmek sureti ile devam edilmelidir.

-Lazer Epilasyon hangi yaşta yapılmalı?
Lazer Epilasyon uygulaması, kadınlarda adet görmeye başlamasından itibaren ileriki her yaş içinde yapılabilir.

-Lazer Epilasyon kimlere uygulanmalı?
Cilt hastalıkları olan kişilere ( sedef, vitiligo vb… ) , Sivilce tedavisi gören kişiler ve beyaz tüyleri olan kişilere uygulanmamalı. Hamileler ise genel olarak dermakozmetik uygulamalarından kaçınmaları gerektiğinden lazer epilasyon yaptırtmamalıdır.

-Lazer Epilasyon yılın her ayı yapılır mı?
Buradaki asıl soru güneşli havalarda yapılır mı ise, yüksek faktörlü güneş koruyucu kremler kullanılarak yılın her ayı yapılabilir.

-Bronzlaşmış vücuda Lazer Epilasyon yapılır mı?
Bronzlaşmış ten de yan etkilerin ortaya çıkması çok daha kolaydır. Yapılmaması tavsiye edilir. Ancak günümüzde gelişmiş teknolojilerle bu yan etkiler en aza indirilebilmektedir.

-Lazer Epilasyon seansları arasında epilatör kullanılır mı?
Tedavinin sağlıklı sonuç vermesi için lazer epilasyon seansları arasında epilatör kullanmanız tedavinin başarısız olmasına sebep olabilir. Bundan dolayı kullanılmamalıdır.

-İğneli Epilasyon ile Lazer Epilasyonun farkı nedir ?
Lazer epilasyonda geniş yüzey taraması ile kıl köklerine lazer ile ulaşılırken İğneli Epilasyonda her kıl köküne tek tek iğne ile ulaşma işlemi yapılır. Bundan dolayı iğneli epilasyon lazer epilasyona göre daha zordur. Bu zorluğun haricinde meydana gelen acı ve ağrı daha fazladır.

Sevgilerimizle . . .

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

İşlem Sonucunu Girin * Zaman sınırı tükendi. Lütfen CAPTCHA'yı yeniden yükleyin.