Lazer İle Leke Tedavisi

Güzellik

Lazerle-Leke-Tedavisi
Lazer ile leke tedavisi sadece dalında uzman doktorun mesleki muayene yapmasından sonra karar verilip lazer ile cilt lekesi tedavisine başlaması gerekir. Güzellik ve bakım her ne kadar her kadın için son derece önemli ise sağlıklı cilt bakımı ile güzelleşmek daha önemlidir.

Lazer ile Cilt Lekesi Tedavisi
Bu yazımızda Lazer ile cilt lekesi tedavisinde merak edilen sorulara cevap vermeye çalışacağız.

Cilt lekelerinde sıklıkla uygulanan tedavi yöntemleri nelerdir?
Medikal tedavi: Kullanılan bir takım ilaçlar sayesinde lekelerin renginin soldurulması yani cilt lekelerinin renginin açılması sağlanır. Ancak bazı kişiler bu cilt leke tedavisini pek de basarılı bulmaz.

Peelingler. Kimyasal asitler ya da mekanik dermabrazyon aletler ile cilt lekelerinin rengini soldurularak yapılan tedavidir. Ancak peeling cilt lekesi tedavisi, uzun süreli bir tedavi süreci olup, maliyeti de çok yüksektir. Bunun yanında dermabrazyon işlemi belli risklere de sahiptir. Örneğin peeling sonrası deri de kalıcı skar oluşmaktadır.

Lazer ile Cilt Lekesi Tedavisi nedir
Kriyoterapi: Cilt lekelerinin tamamen dondurularak yok edilmesidir. Maliyeti son derece yüksek ve skar kalma riski yüksek bir leke yok etme tedavisidir.

Lazerterapi: Leke dövme tedavisi için özel olarak üretilmiş olan lazer cihazları ile çok kısa sürede etkin bir leke tedavisi sağlanmaktadır. Üstelik maliyeti oldukça düşük ve kısa sürede çok başarılı sonuçlar veren bir tedavi yöntemidir.

– Lazerle Cilt Lekesi tedavisi nasıl yapılır?
Cilt lekelerinin tedavisinde kullanılmakta olan lazerler, yalnızca bu tıbbi sorun için üretilmiş olan özel cihazlardır. Bu lazer cihazlar ile sadece cilt lekesi tedavisi yapılır. Bir takım kliniklerde farklı amaçlar için kullanılan(epilasyon, damar tedavisi gibi) lazer cihazları ile cilt leke tedavilerinin yapılması mümkün değildir.

– Lazer ile Cilt Lekesi Tedavisi kaç seans gereklidir?

Lazer ile Cilt Lekesi Tedavisinde, cilt lekelerinin yapısına, yoğunluğuna ve oluşma şekline göre 1 ila 4 seans yeterlidir. Her seans arasındaki sürede 4 ila 6 haftadır. Yani cildinizdeki lekeler 1 ila 4 ay içersinde tamamen yok olabiliyor.

– Lazer ile Cilt Lekesi Tedavisi Seans süresi nedir?

Lazer ile cilt lekelerinizden kurtulmak istiyorsanız 40 dakikalık bir leke tedavi süreci seans basına yeterlidir.

– Lazer ile Cilt Lekesi Tedavisi Seans ücreti nedir?
Lazer ile Cilt Lekesi Tedavisi seans ücreti cilt lekelerinizin çokluğuna genişliğine ve yapısına bağlı olarak değişmektedir ve muayene sonucu hekiminiz tarafından belirlenir.

– Lazer ile Cilt Lekesi Tedavisi sonrası lekeler tekrar oluşabilir mi?

Lazer ile cilt lekesi tedavisi yaptırdığınız alanda, tedavi yapılmayan alana göre cilt lekesinin tekrar oluşma olasılığı çok daha azdır.

– Lazer ile Cilt Lekesi Tedavisi kimlere uygulanmaz?
Lazer ile Cilt Lekesi Tedavisi asla hamilelere ve 12 yasından küçüklere uygulanmaz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

İşlem Sonucunu Girin * Zaman sınırı tükendi. Lütfen CAPTCHA'yı yeniden yükleyin.