Liposhaping nedir?

Güzellik

liposhaping-nedirKadınların en büyük belalarından bir tanesi, elbette zayıflamaya rağmen vücudun belli yerlerindeki yağ hücrelerinin çokluğundan dolayı bölgesel kilolarla karşılaşmak. İncecik bir belin ardından yağlı ve kilolu bir kalçanın gelmesi de aslında tam olarak bu bölgesel yağlanmadan kaynaklanıyor. Dolayısıyla bölgesel olarak vücudunuza çeki düzen vermenize yardımcı olan liposhaping operasyonu, tam olarak aradığınız şey.

Aslında bölgesel olarak yağlanmamıza sebep olan şey, vücudumuzdaki yağ hücrelerinin artış göstermesi değil. Çünkü ergenlik döneminin ardından artık yağ hücrelerinin adedi artmaz ve sabit kalır. Ancak varolan yağ hücrelerinin giderek dolmaları ve şişmeleri, maalesef fazla kiloların vücudumuzda depolanmalarına neden olur. Liposhaping tedavisinde, bu yağ hücreleri bölgesel olarak azaltıldıkları için, toplam yağ hücresi adediniz azalır ve çıkıntı olarak gördüğünüz bölgeler, vücudunuzun geri kalanı ile uyumlu bir görünüme getirilir. Ancak bu yöntemin liposuction gibi tam bir kilo verme uygulaması olduğunu sanmayın, sadece fazlalık bölgeleri genele uyumlu hale getirmek için kullanılıyor.

İşlemin temel olarak uygulandığı alanlar ise genellikle bel, dizler, bacak ve baldırlar, gıdık, kalça gibi bölgeler oluyor çünkü kadınlardaki yağ toplanmaları bu alanlarda yoğunlaşıyorlar. Tabii ki liposhaping sonucunda müthiş bir incelme ve zayıflık da hayal etmemelisiniz. İşlemin ardından çok yağlı görünen bölgeleriniz şekle girecektir ve fazlalıklardan kaynaklanan sarkma ve kırışıklıklar ortadan kalkacaktır.

Artık bilgisayar teknolojilerinin gelişmesi sayesinde, operasyon öncesinde doktor hastaya işlemin ardından nasıl bir sonuç elde edebileceğini direkt olarak bilgisayardan gösteriyor. Bu sayede hastanın operasyon sonrasında sürprizlerle karşılaşma imkanı da kalmıyor. İşleme başlanırken, deri altına hem anestezi işlevi gören hem de yağları eriten bir sıvı enjekte ediliyor, böylece yağların sıvı hale geçmesi sağlanıyor. Sıvı haline geçen yağlar ise operasyonda kullanılan özel iğneler sayesinde bulundukları bölgeden çekiliyorlar.

Operasyonun ardından herhangi bir dinlenme süreci bulunmuyor ve kendinizi çok yormadığınız halde günlük hayatınıza dönebiliyorsunuz. Ancak doktorunuzun size vereceği özel korseyi en azından üç hafta boyunca takmanız gerekecektir. Bu korse, yağ alınan bölgedeki derinizin kendini toplamasına ve sıkılaşmasına yardımcı olacağı için gece gündüz takılması gerekiyor.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

İşlem Sonucunu Girin * Zaman sınırı tükendi. Lütfen CAPTCHA'yı yeniden yükleyin.