Maden Suyu ile Güzellik

Güzellik

Maden-Suyu-Ile-Gelen-Cilt-Guzellik
Doktorların tavsiyesi; cilt bakımı ve güzellik için maden suyu çok etkili doğal bir araç. Cilt bakımı ve güzelliğine eğer sizde önem veriyorsanız maden suyu ile güzellik fikrinden vazgeçmemelisiniz. Bilimsel araştırmalar gösteriyor ki, düzenli maden suyu içen kadınların cilt yapıları içmeyenlere oranla çok daha güzel ve pürüzsüz.

Mademki amaç sağlıklı ve güzel bir hayat sürmek, o zaman maden suyu ile güzelleşmeyi ihmal etmeyin. Elbette ki pürüzsüz bir cilt yapısına sahip olmak için sadece maden suyu içmek yeterli değil. Ancak pürüzsüz bir cilt için önemli bir retken.

Uzmanlara göre; maden suyu, cilt güzelliğine önem veren bayanlar için son derece önemli bir kaynak. Yapılan araştırmalara göre; maden suyu, kadınlar için mükemmel bir güzellik ve sağlık kaynağı. Özellikle pürüzsüz bir cilt hayali kuran bayanlara, bol bol maden suyu içmeleri tavsiye ediliyor.

Şimdi gelin düzenli maden suyu içmenin güzellik için faydalarını birlikte inceleyelim.

Selilütten şikayetçi olanlar maden suyu içmeli
Maden suyu, özellikle osteoporoz hastalığının önlenmesinde ve tedavisinde önemli rol oynuyor. Doktorlar, mineralli suyun çok büyük yararları olduğunu söylüyor. “Maden suyu, özellikle sindirim fonksiyonları üzerinde olumlu etki yaratıyor. Kemik erimesini ve çocuk ile yetişkinlerde diş çürümesini önleyen maden suyu, sporla kaybedilen mineralleri vücuda geri döndürüyor.

Prostat ve meme kanserine iyi geliyor
Kalbe bağlı ölüm olayları, prostat ve meme kanserine karşı büyük bir güç” diyor. Maden sularından kalsiyum ve magnezyumun emiliminin daha fazla olduğunu da ifade eden Prof. Dr. Karagülle, şunları kaydetti: “Türkiye’de böyle bir doğal zenginlik kaynağımız var.

Yüzde 99′u boşa akıyor
Avrupa’da kişi başına yıllık maden suyu tüketimi 75-100 litre iken, ülkemizde ise bu miktar sadece 3 litre. Bu nedenle, ülkemizde 225 kaynaktan çıkan 63 milyon litre doğal mineralli suyun sadece yüzde 1′i şişelenebiliyor, yüzde 99′u ise boş yere akıp gidiyor, değerlendirilmiyor.

İşte maden suyunun diğer faydaları:
* Sindirim sistemine olumlu etkisi var.
* Vücuttaki gereksiz tuzu yok eder.
* Selülit oluşmasını engeller.
* Normal su vücutta 6 saat kalırken, maden suyu saatte atılır.
* Kalori içermediği için, tüm zayıflama programlarının vazgeçilmez bir parçasıdır.
* Flüor içerdiği için, özellikle çocukların diş çürümelerini engeller.
* Hamileler ve emziren anneler için, özellikle tavsiye ediliyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

İşlem Sonucunu Girin * Zaman sınırı tükendi. Lütfen CAPTCHA'yı yeniden yükleyin.