Makyaj Temizliği Nedir? Nasıl Yapılır?

Makyaj

makyaj_temizleme_teknikleri
Makyaj yapmak ne kadar önemliyse, yapılan makyajı temizlemekte o kadar önemlidir.makyaj-temizligi Stres, hava şartları, pislik ve kötü kozmetik ürünlerinden zarar gören cildinizin, uzun süre sağlıklı kalabilmesi için cilt temizliğine dikkat etmeniz gerekmektedir. Bu makalemizde bayanların günlük olmazsa olmaz uğraşlarından olan makyaj sonrası makyaj temizliğinden bahsetmek istiyoruz. Bu konudan bahsederken soru cevap şeklinde yazarak anlaşılmasının daha kolay olacağı düşüncesindeyim.

Cilt temizliğinde kozmetik ürünler yerine bitkisel ürünler kullanabilirsiniz. Eğer cildiniz kozmetik ürünlerden olumsuz etki görüyorsa, cilt temizliğinde ve problemlerinde bitkilerin şifalı dünyasından faydalanabilirsiniz. Örnek olarak hassas ciltlerde portakal ağacı suyu, kırışıklık gibi sorunlarda papatya veya gül suyu kullanlabilmektedir.

Günlük makyaj temizleme mendillerinin kullanılmasında bir zarar bulunmamaktadır. Fakat hergün kullanılan bir ürün hem maddi olarak hem doğaya karşı ekolojik olarak çok uygun ürünler değildir. Bu sebeple bu mendilleri genelde fazla vaktinizin olmadığı zamanlarda size zaman kazandırmak için kullanabilirsiniz.

Geceleri makyajınızı mutlaka temizlemeye dikkat edin. Bazı zamanlar bayanların üşengeçliğinden dolayı sabaha bırakılan bu işlem cilt sağlığı açısından doğru değildir. Çünkü sabah kalktığınızda tekrardan makyaj yapacaksınız ve yorulan cildinizi tekrar yoracaksınız. Aslında gün boyu makyajlı olan cildinizin gece boyunca gözeneklerinden rahat bir şekilde nefes alıp vermeye hakkı vardır. Bu sebeple cildinizin ferahlamasına izin vermeniz gerekmektedir.

Fazlaca makyaj yapmayanlar, makyajsız günlerinde bile ciltlerini temizlemelerinde fayda var. Normal günnlerde bile kir ve pisliklerden dolayı cilt gözenekleri tıkanabilmektedir. Bu sebeple düzenli olarak cilt ve makyaj temizliği cilt sağlığınızı korumakta ve yaşlılık dönemlerinde cildinizin daha pürüzsüz olmasını sağlayacaktır.
Makyaj Temizliği Nasıl Yapılır?

İlk önce makyaj temizlemede kullanacağınız kremi yüzünüzün makyajlı bölgelerine ihtiyaç dahilinde sürünüz.
Kremi sürdüğünüz bölgeden dışarı doğru parmak veya pamuk yardımıyla oval daireler çizerek dışa doğru kremi yedirmeye çalışın.
Alın bölgesinden burun ucuna, daha sonrada yanaklara doğru ilerleyin.
Her ne kadar makyaj temizleme kremleri de olsa içerisinde kimyasal bulundurduğundan dolayı temizleme işlemini sütlü yüz yıkama sabunları ile lavaboda yüzünüzü yıkayarak tamamlayın.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

İşlem Sonucunu Girin * Zaman sınırı tükendi. Lütfen CAPTCHA'yı yeniden yükleyin.