Manikür ve pedikürün püf noktalarını öğrenin!

Makyaj

Manikür ve pedikürün püf noktalarını öğrenin!

İlk olarak ellerinizi/ayaklarınızı yıkayarak işe başlayın.

Manikür/pedikür yapmaya başlamadan önce asetonla ojeyi iyice temizleyin.

Sonra törpü yardımıyla tırnak uçlarını törpüleyin. Törpü işlemini başarıyla yapıp yapmadığınızı anlamak için, tırnaklarınızı eski bir naylon çorabın üzerinde gezdirin. Eğer tırnaklarınız çoraba takılmıyorsa, başarılı oldunuz demektir.

Tırnak diplerine yumuşatıcı bir krem sürün ve birkaç dakika bekleyin. Daha önce hazırladığınız sıcak su kabına ellerinizi/ayaklarınızı batırın ve tırnak diplerindeki etlerin yumuşamasını sağlayın.

10 dakika sonra sudan çıkartın. Tırnak çevresindeki ölü deriyi, manikür setindeki uzun çubuk yardımıyla hafif geriye doğru itin. Eğer şeytan tırnağınız varsa, dibinde dikkatlice kesin.

Son olarak ellerinize nemlendirici bir kremle masaj yaparak manikürünüzü tamamlayın.

Eğer pedikür yapıyorsanız, işiniz henüz bitmedi. Ponza taşı törpüsünü ayaklarınızın topuk kısmına uygulayın. Ayak losyonu veya nemlendirici sürün.

Aklınızda olsun:

Tırnaklarınızı limonla ovarsanız, daha parlak görünürler.

Ayak topuklarınız sertse, vazelin sürün ve pamuklu çorap giyerek birkaç saat bekletin. Vazelini emdiğinde ayaklarınız da yumuşar.

Ayaklarınızı dinlendirmek için bir kaba ılık suyu koyup, içinde lavanta yağı eklerseniz, ayaklarınıza terapi yapmış olursunuz.

Ayak kokusuna son vermek için, çorap giymeden önce ayaklarınıza pudra sürün.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

İşlem Sonucunu Girin * Zaman sınırı tükendi. Lütfen CAPTCHA'yı yeniden yükleyin.