Mat Ruj Nasıl Yapılır, Nasıl Kullanılır?

Makyaj

ofise_ozel_ruj_rengi
Son zamanlarda kadınların biraz daha çekici ve güzel görünebilmek için yaptıkları uygulamalar arasında mat ruj yer alıyor ve oldukça sıradışı göründüğü için sizin de ilginizi çektiğinden eminiz. Bir zamanlar parlatıcılı rujlar revaçtaydı ancak tabii ki herkesin aynı tip rujdan sürmesi nedeniyle alternatif arayışları ortaya çıktı ve en sonunda mat rujlar piyasaya sürüldü. Pek çok kozmetik butikte görebileceğiniz mat rujları uygularken ve kullanırken bazı dikkat edilmesi gereken noktalar da var. Zira yanlış uygulanmış bir kozmetik ürün, doğru ürün olsa bile istenilen sonucu vermeyecektir. Dolayısıyla sizin için mat ruj nasıl yapılır konusuna kısaca değinmeye çalıştık.

Mat rujun en büyük dezavantajlarından birisi maalesef rujun uygulandığı bölgede yer alan tüm detayların en ince noktasına kadar ortaya çıkmasıdır. Yani mat ruju dudaklarınıza uyguladığınızda dudaklarda yer alan tüm çizgiler, yaralar, çöküntüler ve diğer bakımsızlıktan kaynaklanan etkenler gün yüzü gibi ortada olacaklardır. Bu nedenle bakımsız dudaklara sahipseniz ve bilhassa dudak yeme gibi alışkanlıklarınız varsa bunu mat ruj kullanarak kapatmanız mümkün değil. Kapatamadığınız gibi tam tersi şekilde dudaklarınızdaki tüm detaylar ziyadesiyle görünür olacaklardır.

Eğer dudaklarınızda çok fazla deformasyon yoksa varolan bu bozuklukları diş fırçası kullanarak dudaklarınızı fırçalayarak giderebilirsiniz ancak daha ileri vakalarda maalesef peeling gibi uygulamalar kullanmak mecburi hale gelecektir. Elbette en başından itibaren dudakların bakımına dikkat etmek bozuklukları ortadan kaldırmaktan çok daha kolay denilebilir.

Bilindik rujların en önemli faydalarından bir tanesi de dudak nemlendiricisi olarak da kullanılmalarıdır. Mat ruj ise bunun tam tersi bir şekilde maalesef dudaklarda kuruluğa neden olmaktadır ve bu durumun önüne geçebilmek için dudaklarınıza ruju uygulamadan önce nemlendirici kremlerle bakım yapmanız gerekmektedir. Nemlendirici olmadan uzun süre bu şekilde kullanırsanız, dudaklarınız bir kaç hafta sonra tanınmayacak hale gelebilirler.

Elbette bütün gün mat rujla dolaşmak da rujun kurutucu etkisini arttıracaktır. Temel olarak günlük hayatta kullanılacak bir ruj türünden ziyade özel gün ve gecelerde kullanılması gereken bir ruj uygulaması olarak karşımıza çıkan mat ruju devamlı uygulamaktan kaçınmalısınız.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

İşlem Sonucunu Girin * Zaman sınırı tükendi. Lütfen CAPTCHA'yı yeniden yükleyin.