Menekşe yağı İle Saç Bakımı Nasıl Yapılır

Güzellik

MenekseYagiveSacBakimi
Saçlarımızın güzelliğimizin tamamlayıcısıdır. Kadın olsun erkek olsun saçlarıyla uğraşır canlı ve bakımlı görünmesi için ellerinden geleni yaparlar. İşte size canlı ve gür saçlar için 2 öneri.

Saç dökülmelerine karşı
Özellikle saç dökülmelerinde kullanılmakta olan en eski metotlardan birisi bulunan menekşe, saça eski canlılığını kazandırır.

Yanlızca saç dökülmelerinde değil, saçlarınızın canlı ve sıhhatli olarak bulunması için de menekşe yağından faydalanabilirsiniz. .

Bir çorba kaşığı susam yağını, 2 çorba kaşığı menekşe yağı ve bir yumurta sarısıyla karıştırıp saç diplerinize sürüp1 saat beklemeye alın ve yıkayın. Bu kürü haftada 2 defa uygulayabilirsiniz.

Yapısal olarak zarar görmüş ve daha çok hırpalanmış saçlar için:

İkinci ve gene çok etkili bir formül ise; 40ml. Hintyağı ile 20ml. Tatlı badem yağını karıştırıp benmari usulü ( Buharda ) ısıtın. isınan bu karışımı saç diplerinize ve uçlarına iyice yedirip bir saat beklemeye alın ve yıkayın. Son durulama suyuna ( 1 litre ) 5 damla badem yağı damlatın ve 1 çorba kaşığı da elma sirkesi ekleyiverin. Bu suyla saçlarınızı durulayın. Badem yağı sirke ile dengelendiği için, bitlenmezsiniz. Saçlarınız ışıl ışıl ve yumuşak olur. Saç dökülmeleriniz de bu yağ bakımını uyguladıkça ortadan kalkacaktır. . !

Sirke kokusunu ise düşünmeyin, 1 litre suda herhangi bir şey misalidir. Koksa da bir müddet sonrasında kokusundan eser kalmaz.

Ufak bir not : hem menekşe yağı ihtiva eden formülü, ve hem de badem yağı ihtiva eden 2. formülü kullanayım derseniz; Hafta içinde bir gün menekşeli olanı, bir farklı gün de badem yağlı olanı uygulayabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

İşlem Sonucunu Girin * Zaman sınırı tükendi. Lütfen CAPTCHA'yı yeniden yükleyin.