Metabolizmanızı hızlandırarak kilo verin

Diyet


Her insanın metabolizma hızı farklıdır. Kimi istediğini yer ama kilo almaz, kimi sürekli diyet yapmasına rağmen kilo veremez aksine kilo alır. Metabolizma hızınız ne kadar yüksek olursa, kalori yakımı o kadar fazla olur. Bu da kilo vermek isteyenler için çok önemlidir. Peki, metabolizma nasıl hızlandırılır? İşte metabolizmanızı hızlandıracak 6 yöntem…

Kendinizi tüm gün aç bırakmak kilo vermenize yardımcı olmaz. Üstelik, sağlığınızı olumsuz yönde etkiler. Sağlıklı bir şekilde kilo vermek için, düzenli bir beslenme programı oluşturmak çok önemlidir. Yaz gelmeden vermek istediğiniz o 3 kiloyu metabolizmanızı hızlandırarak verebilirsiniz.

Yiyerek kilo verin!

Metabolizma hızlandırıcı etkiye sahip birçok besin var. Bunlardan bazıları; ıspanak, hindi ve tavuk eti, somon, yoğurt, badem, yeşil çay, sirke ve zencefil, tarçın, acı biber gibi baharatlardır. Bu besinler düzenli olarak tüketildiğinde, yak yakımını hızlandırır. Diyet yaparken kahvaltıyı atlıyorsanız, hata yapıyorsunuz. Güne sağlıklı bir kahvaltıyla başlamak metabolizmanızı harekete geçirir ve açlık krizlerini önler. Kahve de günlük tüketim miktarına dikkat ettiğiniz takdirde, metabolizma üzerinde hızlandırıcı bir etki yaratır. Kahvenin neden olduğu asidik etkiyi ortadan kaldırmak için, içtiğiniz kahvenin 2 katı kadar su tüketmeye özen gösterin.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

İşlem Sonucunu Girin * Zaman sınırı tükendi. Lütfen CAPTCHA'yı yeniden yükleyin.