Mısır piramitlerinde büyük sır Siyah Sarımsak

Sağlık

siyah-sarimsak
Siyah sarımsak kanserden kalp sağlığına, bağışıklığın güçlendirilmesinden cilt sağlığına kadar bir çok konuda yararı bulunmaktadır. Eczacı Mehmet Müderrisoğlu, sarımsak ve siyah sarımsak ile ilgili çok önemli açıklamalarda bulundu.,

Mısır piramitlerinde büyük sır

Mutfakların vazgeçilmez lezzeti, şifa ve sağlık kaynağı sarımsaK bilinenden daha fazla faydası olan besin kaynağı bie baharattır. Sarımsağın çok eski zamanlardan bu yana şifa ve sağlık kaynağı olarak kullanıldığını ifade eden Ecz. Müderrisoğlu, “Mısır piramitlerinin bir sırrı da sarımsaktır. Bugün, piramit işçilerinin güçlenmek, hastalıklardan korunmak ve yaralarını iyileştirmek için sarımsak kullandığını biliyoruz” şeklinde konuştu.

200’den fazla yararlı bileşik içeriyor

Birçok kişinin kokusundan dolayı sarımsağın faydalarından kendini mahrum bıraktığını belirten Ecz. Müderrisoğlu, “Sarımsağın fermente edilmesiyle elde edilen siyah sarımsak normal sarımsak gibi kokmuyor. Fermantasyon sırasında bu sarımsağın besin değeri artarken tadındaki acılık da kaybolmaktadır. Siyah sarımsak, enerji, vitamin, protein ve mineral kaynağı olmanın yanında sağlığımız açısından yararlı 200’den fazla bileşik içeriyor. Siyah sarımsak yüksek oranda antioksidan özelliklere de sahiptir” dedi.

Normal sarımsaktan daha güçlü

Siyah sarımsak beyaz sarımsağa göre bakteri, virüs ve mantar kaynaklı hastalıklara karşı daha etkilidir. Mide ve diğer sindirim sistemi hastalığı olanların çiğ sarımsak tüketmemesini tavsiye eden Ecz. Müderrisoğlu, sarımsağı fazla tüketmenin mide rahatsızlığı, gaz ve alerji gibi sorunlara neden olabileceğini ifade ederken “Siyah sarımsak kullanımı ise mide asit dengesini düzenlemeye yardımcı olabilir, antialerjik özelliktedir” dedi ve ekledi: “Siyah sarımsak klinik semptomları etkili olarak iyileştirebilen doğal bir mide koruyucudur.”

Siyah sarımsağın faydaları

– Kansere karşı koruyucudur
– Kalp sağlığını korur
– Beyin hücrelerini serbest radikal hasarına karşı korur
– Hafıza bozuklukları semptomlarını azaltır
– Bağışıklık sistemini destekler
– Karaciğeri korur
– Diyabet semptomlarını iyileştirir
– Kronik böbrek rahatsızlıklarında, tedavinin toksik etkisini azaltır.
– Sindirim ve dolaşımı arttırır
– Tansiyonu düzenlemeye yardım eder
– Doğal mide koruyucudur
– Hiperlipidemi ve hiperglisemi durumlarını önlemeye yardımcıdır
– Yaşlanmayı geciktirir
– Antialerjiktir
– Saç ve cilt sağlığını korur
– Yorgunluğu önler

Ecz. Müderrisoğlu, siyah sarımsak tabletlerinin doktor ve eczacılara danışıldıktan sonra kullanılabileceğini söyledi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

İşlem Sonucunu Girin * Zaman sınırı tükendi. Lütfen CAPTCHA'yı yeniden yükleyin.