Mükemmel makyaj için gizli makyaj tüyoları!

Makyaj

makyaj-akmamasi-icin-oneriler
Bulaşmayan maskara, seksi şekilli dudaklar, kıvrık kirpikler, doğal bir görünüm için işte size kimseden duyamayacağınız makyaj tüyoları!
Birkaç numara ve tüyoyla, muhteşem makyaj yapmak için profesyönel makyaj uzmanı olmanıza gerek kalmayacak.

Yüz şeklimizi , hangi renklerin bize yakıştığını , malzemeleri ne yoğunlukta ve nasıl uygulamak gerektiğini öğrenmek uzun yıllarımızı alabiliyor. Bir süre sonra sabah rutin makyajımız kendi düzenini buluyor.

Üstelik eskisi gibi makyaj yapmaya saatlerinizi ayırmanıza da gerek yok! Nasıl yapmanız gerektiğini kavradıktan sonra mükemmel makyaja 5 dakikada ulaşabilirsiniz.

Kusursuz makyajınızı her zaman kolaylıkla yapabilmeniz için işte size birkaç uygulama tüyosu…

Plastik kaşık
Mükemmel kirpikler için alt kirpiklerinize de maskara sürmeyi unutmayın. Bunu yaparken plastik bir kaşık kullanırsanız hem maskara kirpiklerinize daha güzel sürülecek hem de göz altlarınızı yanlışlıkla simsiyah lekelerle boyamış olmayacaksınız.

Nasıl düzgün allık sürülür?
Allık, yüz şeklinize göre uygulandığında hatlarınızı ortaya çıkaran en etkili makyaj malzemesi olabiliyor.

Bunun için öncelikle yüz şeklinizi belirlemeniz gerekiyor. Allık yalnızca yüzünüze renk vermiyor aynı zamanda elmacık kemiklerinizi vurguluyor ve yüz hatlarınız ortaya çıkıyor.

Bantlayın!
Düzgün göz makyajı için birazcık yardım hiç de fena olmaz değil mi?
Far sürerken göz kapaklarınızdan taşırıyor, eyelinera düzgünce kavis veremiyor musunuz?

Öyleyse çözüm çok basit! Bir bant parçası alın ve göz çukurunuza çapraz olarak yapıştırın. Far ve eyelinerları bu şekilde uygularsanız, kedi gözü makyajını daha kolay ve kusursuz yapabilirsiniz.

Kurumuş maskara
Maskara fırçanız katılaşmış ve garip bir şekil almışsa ne yaparsınız?
a) Çöpe atarsınız b) Şampuanla maskarayı karıştırısınız c) İçine jöle koyarsınız Cevap d) Hiçbiri!

Kuruyan maskaranızı eski haline getirmek için maskara fırçanızı ılık suyla iyice temizleyin. Daha sonra ıslak fırçayı maskara tüpünün içine geri sokup içinde döndürün. Sıcak suyun sağladığı nem maskaranızı yenilemeye yetecektir.

Ayrıca fırçayı birkaç kez pompalar gibi kabına sokup çıkarmak size yardımcı olmaz. Daha çok tüpün içine hava pompalamanıza ve maskaranızın kurumasına neden olur.

Canlı renkler
Göz makyajınızı canlı renklerde farlarla yapmak, gözlerinizi öne çıkarmak istiyorsunuz ve bunun için mükemmel renklerde farlar aldınız. Fakat bu farları göz kapağınıza uyguladığınızda istediğiniz renge ulaşamadınız! Bu durumda ne yapacaksınız?

Renkli farları uygulamadan önce göz kapağınıza far bazlarından kullanırsanız istediğiniz sonucu elde edebilirsiniz. Ayrıca canlı renkler için beyaz bir göz kalemiyle göz kapaklarını boyamanız da oldukça işe yarar.

Kirpikleri ısıtın!
Kirpiklerinizi kıvırmak için en etkili yöntem kirpik kıvırıcı kullanmak.

Özellikle kullanmadan önce kirpik kıvırıcınızı fön makinesiyle ısıtın ve sıcak kıvırıcıyla kirpiklerinizi şekillendirin. Ardından maskaranızı uygulayın.İşte mükemmel kirpikler!

Dolgun dudaklar!
Mükemmel dudaklara kavuşmak için ne sürseniz işe yaramıyor mu? İşte size kesinlikle işe yarayan bir öneri!

Uzun zamandır kullanmadığınız dudak kaleminizi makyaj cantanızın dibinden çıkarın ve dudaklarınıza kontür çekin. Bunu yaparken dudağınızın doğal renginde ya da rujunuzla aynı renk kalem kullanmalısınız.

Daha doğal görünüm içinse dudak renginizde bir kalemle dudaklarınızı çerçeveleyip, sıvı renklendirici ya da lip glossla üzerinden geçebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

İşlem Sonucunu Girin * Zaman sınırı tükendi. Lütfen CAPTCHA'yı yeniden yükleyin.