Mükemmel sütyen nasıl bulunur?

Moda

siyah-sutyen-modeli
Aslında her üç kadından biri satın almadan önce sütyeni denemez. Büyük hata!

Sütyenlerinize öncelik verin
Doğru sütyen, sizi daha ince gösterecek hatta dış görünüşüne zenginlik ve zariflik katacaktır. Göğüs yeri çizginizi görmezden gelip kıyafetinize odaklanmak gibi bir hataya düşmeyin. Eğer doğru sütyeni seçerseniz dış görünüşüz bin kat daha güzel olacaktır. Ama yanlış sütyeni giyerseniz korkunç görünme ihtimaliniz yüksek. Bir sütyen yalnızca iyi görünüşlü olmamalı, destekli ve şekillendirici olmalı.

Az alarak başlayın
Bir düzine sütyen alarak başlamanın alemi yok. 2-3 tane alarak başlamakta fayda var. Her kıyafetinizle uyumlu olabilecek temel renklerden birkaç çift alınabilir. Neyden hoşlandığınızı böylece keşfedip ardından alışverişe girişebilirsiniz!

Bedeninizi düzenli olarak kontrol edin
6 ila 12 ayda bir bedeninizi kontrol etmekte fayda var. Bazı kadınlar göğüslerinin yeterli değişikliğe uğradığını ve bundan sonra aynı bedende devam edeceğini düşünür. Bu büyük bir yanılsama. Kadınların bedenleri sürekli değişim halindedir. Göğüs bedeniniz hamilelik, menopoz, hormonal değişiklikler, ameliyat ya da kilo dalgalanmaları nedeniyle değişikliğe uğrayabilir. Sizde bu tip değişiklikler olmasa bile üretici firmalar kendi ürünlerinin bedenlerinde değişiklik yapabileceklerinden temkinli davranmakta fayda var. Sütyenler büyük oranda elastik yapıda olduklarından kullanım süreli en fazla 1 yıldır desek yanlış olmaz. Böylece göğüs bedeninizi ölçtürmeye gittiğinizde yeni sütyenlerinizi de alabilirsiniz.

Sütyenlerinizi elinizde yıkayın
Onların ömrünü uzatmanın en iyi yolu elinizde yıkayıp açık havada kurutmanız olacaktır. Herhangi bir deterjanı kullanmak yerine bir avuç bebe şampuanı kullanın ve petrol bazlı deterjanlardan uzak durun. En önemli kural ise sütyenleriniz için asla kurutucu kullanmayın. Bırakın ortalıkta kurusunlar.

Düzgün muhafaza edin ve özenli kullanın

Sütyenlerinizi dış cephesi çekmeceye gelecek şekilde kümeleyin ve şekillerini korumalarını sağlayın. Ezmeyin, kıvırmayın, büzüp diğerinin içine koymayın. Öyle olursa çökmesine ve şeklinin bozulmasına neden olursunuz. Belki inanmayacaksınız ama sütyeni doğru veya yanlış giyinmek diye bir şey var. Giyinirken gevşek olan kopçadan başlamak önemli. Böylelikle göğüsleriniz sütyendeki yerini tam anlamıyla alınca diğer kopçayı kapatabilirsiniz.

Yatırımınıza gözünüz gibi bakın
Artık nasıl seçeceğinizi bildiğinize göre yatırım yapma zamanı. Ama kaliteli bir sütyen için ne kadar harcamalısınız? Kadınların büyük bir bölümü kıyafete –özellikle de iç çamaşırlarına – büyük meblağlarda para harcama taraftarı değil. Ancak konu sütyen olunca giyeceğiniz tüm kıyafetlerin sizi nasıl göstereceğinin aslında ona bağlı olduğunu aklınızdan çıkarmayın. En kaliteli ya da pahalı ürünleri bile alsanız onları iyi muhafaza etmedikten sonra yine sizin görünüşünüzü yerle bir edeceklerdir.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

İşlem Sonucunu Girin * Zaman sınırı tükendi. Lütfen CAPTCHA'yı yeniden yükleyin.