Mutlu Cinselliğin 7 Adımı

Yaşam

zevkkadın
Günümüzde cinsellik ve sevgi kadar yanlış anlaşılan, üzerinde tartışılan ve hayal kırıklıklarına yol açan bir başka konu daha yoktur. Cinayet ve intiharlara kadar varabilen acılarla dolu, çoğu kez de insanları yanıltmak ve kullanmak amacıyla devreye sokulan sevgi ve cinsellik konusunda neler yapılabilir?

İşte 7 adım!
1. Adım
Her türlü baskı ve kaygıdan uzak olarak, gerçek bir cinsel tatminin sizin için nasıl olması gerektiğini belirleyin. Gerçek bir erkek ya da namuslu bir kadın olmayı bir yana bırakın ve baskı altında tuttuğunuz tüm arzularınıza ve fantazilerinize kendilerini ortaya koyma fırsatı verin.

2. Adım
Uyguladığınız biçimiyle cinsel davranışınızın ve sevgi ilişkinizinin bir analizini yapın. Partnerinizle niçin birlikte oluyorsunuz? Sevgiden mi, alışkanlıktan mı, yoksa onun hoşuna gitmek için mi? Ya da bunu partnerinize veya kendinize birşeyler kanıtlamak için mi yapıyorsunuz?

3. Adım
Gizli cinsel arzularınızla, her gün uyguladıklarınızı birbiri ile karşılaştırın. Bunların hangi noktalarda uyuşup hangi noktalarda ayrı düştüklerini tesbit edin.

4. Adım
Bu farklılığın nedenlerini ortaya çıkarmaya çalışın. Niçin cinsel fantazilerinizi tam anlamıyla dışa döküp tatmin etme imkanından yoksun olduğunuzu anlamaya gayret edin.
Suç sizde mi?
Eşinizde mi?
Bir türlü koparıp atamadığınız ve artık size mutluluk vermeyen ilişkinizde mi?
Eşinizle bu konuyu hiç konuştunuz mu, yoksa korktuğunuz için bunları ona açamadınız mı?
Belki de çocukluğunuzda yaşadığınız kötü bir şok var ve siz kendinizi ondan hala kurtaramadınız?

5. Adım
İstekleriniz ile gerçekleri (yani, pratikte yaşadıklarınızı) birbirine yaklaştırmaya çalışın.
Bu konuda, iki tane imkanınız vardır:
Ofansif (saldırgan) Yol: Kendinize, cinselliğe, sevgiye ve hayata bakış açınızı değiştirebilirsiniz. Kendini sevmeye karar vermek, bunu partnerinizin sevgisi ve cinselliğinden beklemek yerine, bizzat bu adımı atmak hayatınızı kökten değşitirebilir.

Defansif (savunmacı) yol: Birlikte mutlu olamadığınız ve problemlerinizi çözemediğiniz partnerinizden ayrılabilirsiniz.

6. Adım
Yapmayı düşündüğünüz şey hakkkında, kesin kararlı olun. Yani, eğer işler istediğiniz gibi gitmiyorsa, suçu hiçbir zaman başkalarında aramayın. Kararlar ve sonuçlar için sorumluluğu daima kendi üzerinde alın.

Başkalarından sizin için bir şeyler yapmalarını beklemeyin. İsteklerinizi gerçekleştirmenin tek şartı, adımı sizin atmanızdır.

7. Adım
Planladığınız değişimi elde edebilmek için, işe, doğru bir bakış açısıyla yaklaşmanızın önemini hiç aklınızdan çıkarmayın:
Sevgi ihtiyacınını tatmini, kişinin önce kendisini sevebilmesi ile başlar.
Kendinize, herkesten ve her şeyden daha fazla güvenmeli ve inanmalısınız. Böylece çaresizce ve ümitsizce başkalarına bağlanıp sonra da derin hayal kırıklıkları yaşamazsınız.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

İşlem Sonucunu Girin * Zaman sınırı tükendi. Lütfen CAPTCHA'yı yeniden yükleyin.