Nitrik Oksit (NO) İnsan Vücuduna Faydaları

Yaşam

suyun-faydalari
Nitrik Oksit (NO ) vücuttaki en önemli moleküldür. Kalpten akciğerlere hemen hemen tüm organlara nüfuz eder. Damarları rahatlatır, kan basıncınızı düşürür, kalp krizi veya felç riskini azaltır. , alzheimer’i, ereksiyon güçlüğünü, enfeksiyonları ve ülseri önleyici rol oynar.

Nitrik oksit (NO); nitrojenin oksitlenmesiyle elde edilen, renksiz, zehirli bir gaz olarak tanımlanır. Bir nitrojen ile bir oksijen atomunun bileşiminden meydana gelen bir moleküldür. bu molekül hücreler arası haberleşmede temel bir görev üstlenmektedir. Nitrik oksit, insan vücudunda doğal olarak üretilen bir hormon, yani kimyasal bir habercidir; sinir, dolaşım, savunma, solunum ve üreme sistemlerinin hayati fonksiyonlarının düzenlenmesinde rol oynamaktadır. Nitrik oksidin çok önemli bir görev üstlendiği yerlerden biri de damarlarımızdır. Nitrik Oksit sayesinde, vücudun farklı ortamlara göre değişen ihtiyaçları otomatik olarak sağlanır. Kan damarlarının, spor yaparken genişleyerek artan kan ihtiyacını sağlaması veya yaralanma sonrasında daralarak kanamayı azaltması bu sistemin bir sonucudur.

Bu molekülün yaptığı etki insana ne kazandırıyordu? Hayatta kalmak. Çünkü nitrik oksit iki hayati organımız olan beynimiz ve kalbimizin çalışmasında düzenleyici rol oynar. Bu düzenleyici rolünü, kanın damarlarda rahat bir şekilde akmasını ve tüm organlarımızda rahat bir şekilde dolaşmasını sağlayarak gerçekleştirir. Böylece kan akışını düzenleyip rahatlattığı için beyin kanaması ve kalp krizi riski düşer

Vücutta doğal olarak bulunan ‘nitrik oksit’i kullanarak başta kalp olmak üzere kanserden iktidarsızlığa, birçok hastalığı önlemek ve başlamışsa da tedavi etmek. Bu madde vücutta üretiliyor ancak yanlış hayat tarzı ve kötü beslenme bu üretimi azalttığı gibi, normal seviyesi de hastalıklarla savaşmaya yetmeyebiliyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

İşlem Sonucunu Girin * Zaman sınırı tükendi. Lütfen CAPTCHA'yı yeniden yükleyin.