Oğlak Burcu 2017 Mart Ayı Burç Yorumu

Burçlar


OĞLAK
Sevgili Oğlaklar, 4 Mart-3 Nisan tarihleri arasında Venüs, Koç burcunda geriliyor. Bu gerileme dönemi, ailevi konularda oldukça etkili. Ailenizle ilişkinizi ve evinizle ilgili bütün konuları inceleyeceksiniz. Güven bu noktada önemli olacak. Her şeyi sağlamlık ilkesi içinde ele alacaksınız. Tartışmaya yol açabilecekse uzak durup konuşmayı seçmelisiniz. Karar değiştirmemelisiniz. Acil kararlar almamalısınız. Ailede kopuşlar olmayacağını söyleyebiliriz. Üretime ve ileriye dönük düşüneceksiniz. Evle ilgili bütün konular, güven ve istikrar çerçevesinde ele alınacak.

12 Mart tarihinde Dolunay, Başak burcunda oluşacak. Dünyaya bakacak, çevrenizi tanıyacak, yolculuklara çıkacaksınız. Tatlı, ahenkli, sağlamlık ilkesi içinde iletişimler kuracaksınız. Yabancılarla iletişim kuracaksınız. Bazen içinde bulunduğunuz psikolojik durum ya da etkenlerin kendinize dönük düşünmenizi sağlayabileceğini söyleyebiliriz. Bu dönemde aceleci olmayıp sağlıklı ve mantıklı olmalısınız.

Merkür ve Güneş, 13 ve 20 Mart’ta sırayla, Koç burcunda ilerleyecek. Venüs de bu ay, aynı burçta gerileyecek. Köklerinizle ilgili konularda iletişiminizi kendinizi merkeze alarak kurmak yerine, birbirinizi de önemseyerek ele almakta yarar var. Farklı bir yere taşınmak istiyorsanız, biraz daha bekleyip bütçenize ve koşullara bakmalısınız. Sağlamcı olmalısınız.

28 Mart tarihinde Yeniay, Koç burcunda oluşuyor. Önümüzdeki bir aylık süre içinde size güzellikler getirecek. Doğruyu tespitte, aşk hayatınızı artı ve eksileriyle ele almada epey etkili. Bu ilişkinin size fayda getirip getirmediğine, çocuklarınızın yeteneklerine bakacaksınız. Mars da Boğa’da olacağı için dikkatli ve güven odaklı hareket etmekte yarar var.

31 Mart’ta ise Merkür, Boğa burcunda olacak. Aşkta ve ilişkilerde doğru kararlar vermek için etkili olacak bu geçiş. Negatif tarafından bakmadan, olumlu sonuçlar çıkartarak her şeyi ele alacaksınız. Her şey gönlünüzce olsun.

1-5 MART ARASI

4 Mart (saat 12:09)-3 Nisan (saat 03:25) tarihleri arasında Venüs-Koç burcunda gerileyecek. Ailemizle ilişkimiz, evimizle alakalı her konu, çocukluğumuz, geçmişimiz, ofis yaşantımız, yerleşim yerimizle ilgili meseleler şimdi tekrar gözden geçirilecek. Aksaklıklar, eksikler, yerli yerine oturmayan meseleler, bir türlü toparlanmayan işlere yeniden bakacağız. Bunların hepsini yerli yerine koyabiliriz. Eğer buna biz e açık olursak. Derler ki, geri harekette her şey bozulur, işin içinden çıkılmaz hale gelir. Oysaki yeniden ele alarak, çözüm bulmak isteyenler için bu dönem faydalıdır. Sözgelimi ailemizle ilişkimizde yanlış anlaşılmalar varsa, bu dönemde birbirimizi dinlemek gerekir. Bencil yaklaşımlardan kaçınmak, sadece kendimizi merkez alarak diğerlerini hiçe saymak yanlış olur. Bu sorunları daha fazla büyütür. Ev ortamında agresif yaklaşımların hiçbir yararı yok. Kiracıysak ev sahibimizle bu dönemde takışmak, tartışmak veya kafamıza esti diye başka bir yere taşınmak, hesapta yokken kelepir sanıp ev satın almak, biriyle evimizi paylaşmak, ofis açmak gibi kararların mercek altına alınması ve çok iyi düşünülmesi gerekiyor. Önceden üzerinde düşünmüşsek, hesaplamışsak tabii ki yürürlüğe konulabilir. Fakat bir kez daha bakılması gerekiyor. Şu anda karşınıza bir fırsat çıksa da, Haziran ayına kadar acil karar vermeyelim. Başka bir yere taşınmak da aynı şekilde yanlış olabilir. Anne ve babamız veya yaşımız gereği evlatlarımızla ilişkimizi yeniden gözden geçirmeliyiz. Bir yenilik, değişim mi düşünüyoruz. Bunu artı ve eksileriyle ele almalıyız. Birlikte yaşadığımız kişilerin de bu dönemde tavırları değişebilir. Bazen hiç konuşulmaz, kimi zaman sürekli şikayetçi olunur. Bütün bunlar doğaldır. Kalıcı bir hasar bırakmaması için, herkesin gereken özeni göstermesinde yarar var.

Önemli Not: 28 Nisan-6 Haziran tarihlerinde Venüs düz seyirle Koç burcunda ilerlediğinde, yukarıdaki konu ve alanlarda yaşanan gecikme, yanlış anlaşılma veya aksamalar yoluna girmeye başlar. Geri hareket esnasında karşınıza çıkan fırsatları, işleri ve yeniden ele alıp düzenlediklerinizi yürürlüğe koyabilirsiniz.

6-12 MART ARASI

10 Mart saat 03:33-21 Nisan saat 13:32 tarihleri arasında Mars-Boğa burcunda geçişini sürdürecek. İki yıl sonra aynı noktaya gelen Mars, aşkta sağlamlık, uzun vadelilik, dinginlik, sadakat ve ilerisi adına ciddi düşünmeyi sağlayacak. Bu Mars doğasına aykırı bir durum. Fakat Mars yine mücadeleden vazgeçmeyecek. Sadece niteliği bu saydığım olgular çerçevesinde olacak. Çocuklarımızın geleceği, çocuk sahibi olmanın özünde yatan duygu, hayattan alınacak keyif hep maddi ve manevi sahiplik ilkesiyle örtüşecek. Bu yılki Mars-Boğa geçişinin bir başka önemli yanı, bu süreci yöneten Venüsün, 4 Mart tarihinde ve ardından Merkürün, 31 Martta Boğa burcunda gerileyecek oluşudur. Durum böyle olunca ailevi ilişkide, evimizle ilgili konularda sorumsuz davranmamak, aklımıza estiği gibi kararlar vermemek, şöyle bir ölçüp tartmakta yarar var. Sözgelimi aşıksanız aynı evi paylaşmadan önce, onu iyice tanımalısınız. Çocuk sahibi olmayı düşünüyorsak kendimizden başka bir varlığı büyütmeye, ömür boyu korumaya hazır mıyız, aşkta beklentimiz nedir bunlar üzerinde durmakta yarar var. Bir ev kiralamak, satın almak gibi konularda çok iyi düşünülmesi sonrasında pişmanlık duyulmaması için şart gözüküyor. Çocuklarımıza sorumluluk aşılamalıyız. Ayrıca hayat sadece iş güç değildir. Kendimize ve ailemize de zaman ayırmalıyız.

Sevgili Oğlaklar 12 Mart saat 17:54 Başak burcunda oluşacak Dolunay, uzak yolculuklar, iş seyahatleri ve görüşmeleri, öğrenim ve deneyim kazanmak amaçlı işlerimizle alakalıdır. Daha önce girişimde bulunduğumuz işlerin sonuçlarına bir bakarız. Dolunayın yöneticisi Merkür-Balık burcunda ilerlediği için, yakınlarımızla ilgili konular da gündemimizde yer alır. Birilerine destek olmamız, fedakarlıkta bulunmamız, yanında olmamız gerekebilir. Bizden böyle bir şey talep edilebilir. Hangi durum olursa olsun, biz zamanlama konusunda gerçekçi olmalıyız. Çünkü görünümlere baktığımızda, biz kendimize göre düzenleriz ancak bazı nedenler yüzünden gecikme veya yanlış anlaşılmalar olabilir. Bir daha bakmakta yarar vardır. Kardeşimizin sağlığı veya bir yakınımızın sıkıntısı bizi etkileyebilir. Seyahatlerde bürokratik engeller veya zorluklar yaşanabilir. Bir şeyler eksiktir, bunların tamamlanması gerekebilir. Tayin, atama, eğitimle ilgili işlerimizi düzenlememiz gerekebilir. Farklı bir yere yerleşmek, orada yaşamakla ilgili daha önce bir karar verdiysek, şimdi nasıl bir yol izleyeceğiz, nerede kalacağız bunları bir daha gözden geçirelim. Kısa süreli gidiş-gelişler şeklinde görüşmelerimiz olabilir. Göreceli veya hayali düşünmemeli, netleşmeden harekete geçilmemelidir.

13-19 MART ARASI
14 Mart-31 Mart tarihleri arasında Merkür-Koç burcunda seyrini sürdürecek. Güneş de bu bölgede ilerliyor. Bizler de, yuvamız içerisinde fikirlerimizi bir hayli aktif ve ateşli bir şekilde ifade etmek istiyoruz. İstiyoruz da, bunun ayarını bilmek gerekiyor. Ailemizle, işverenimizle, toplumsal ilişkilerimizle bir bütün oluşturduğumuzu unutmayalım. Dış şartlara bakalım. Öyle alelacele kararlar vermeyelim.

20-26 MART ARASI

20 Mart-20 Nisan tarihleri arasında Koç burcunda ilerleyecek Güneş seyri bu yıl, Venüsün iki ayrı burçtaki ilerleyişi ve Mars-Boğa geçişiyle örtüşüyor. Aile hayatımız ve evimizle ilgili konuları merkez alıyoruz. Belki gerginiz ancak ne yaptığımızı biliyoruz aslında. Neyi istediğimizi, neyin bize güven verdiğini ve aslında nasıl yaşamak istediğimizin bilincindeyiz. Mars-Boğa geçişi bizi bu konuda destekliyor. Maddi-manevi anlamda güvencemizi önemsiyoruz. Sevdiğimiz insanlarla olmaya çalışıyoruz. İçeride belki sorunlarımız var fakat biz bunları bütçemiz elverdiğince kendimize zaman ayırarak, üretken düşünerek, çocuklarımızla ilgilenerek, sahip olduğumuz güzelliklerin kıymetini bilerek aşmaya çalışıyoruz. Öyle kesip atmak, gemileri yakmak halimiz yok. Aile içindeki sorunları konuşuyoruz, bu da gelir geçer, her şey düzenlenir, önemli olan kendimizle barışıklığımız diyoruz. Zihnimizi yoran kişi ve olaylardan uzak duruyoruz. Yakın çevremizde bulunan kişilerle bir araya gelerek rahatlamaya çalışıyoruz. Ailemizle ilişkimiz, evimizle alakalı konular, çocuklarımız, iş hayatımızla ilgili meseleleri tekrar gözden geçiriyoruz. Belki de bu gözden geçiriş sayesinde doğru bir karar verebiliriz.

27-31 MART ARASI

Sevgili Oğlaklar 28 Mart saat 05:57 tarihinde Koç burcunda doğacak Yeniay, Venüs geri hareketiyle örtüşüyor. Aile üyeleriyle olan ilişkimiz ve evimizle ilgili meseleleri tekrar gündem maddemiz yapıyor. Geçtiğimiz Şubat ayını hatırlatıyor gibi. Henüz yerli yerine oturmamış, netlik kazanmamış konularla ilgileneceğiz. Yuvamızla ilgili düşündüğümüz yenilikler veya daha önce adım atılmış olanlara bir bakacağız. Genel olarak kendi istediğimiz şekilde olmasını isteyeceğiz. Bir hareketlilik var. Ancak bu yerli yerine oturmamış olabilir. Bekar Oğlaklar yuva kurmayı düşünebilir veya birisiyle aynı evi paylaşabilir. Kimi Oğlaklar evden taşınmıştır veya taşınmayı istiyordur. Bu gibi işlerle ilgileneceğiz. Bu Yeniayın yöneticisi Mars-Boğa burcunda ilerliyor ve önümüzdeki Nisan ayında Merkür gerileyecek. Bu gösteriyor ki, güven unsuru aşkta son derece önemli. Maddi-manevi anlamda ayaklarımızı yere sağlam basacak bir değişim, yenilik düşünüyoruz. Karşımıza çıkacak kişinin veya hayatımızda olan insanın değer bilir oluşu, bize gösterdiği ilgi ve desteği, moralimizi yükseltici ve kararlarımızı olumlu yönde almamızı sağlayıcı olabilir. Bu Yeniayda kendimizi özel hissetmek istiyoruz. Belki bir bebek düşünüyoruz, hazırlık yapıyoruz. Belki de, yeteneklerimizi ev içinde veya ofis açarak değerlendirmek istiyoruz. Bütün bunlar zamanla netleşecek, sabırsız olmayınız.

Sevgili Oğlaklar 31 Mart-10 Nisan tarihleri arasında düz seyirle Boğa burcunda ilerleyecek Merkür, aşk hayatımız, çocuklarımız, hayatı ele alış biçimimizle alakalı olarak güvenirlik, sağlamlık ve verimlilik olgularını gözden geçirmede önem taşıyor. Zihnimiz bu konularda soru işaretleriyle dolu ise, bunlara cevap bulmaya çalışacağız. Huzur arayışımız çok daha belirgin hale geliyor. Yavrumuzun sağlığı, eğitimi, hayatı veya bir evlat sahibi olmanın sorumluluğu üzerinde duracağız. Kaliteli bir yaşamın, sağlıklı bir hayat sürmenin başarı ve içsel anlamda ne kadar keyif verici bir şey olduğunu düşüneceğiz. Kendimize zaman ayıracağız ve molalar vereceğiz. Verimsiz, işlerliği olmayanlar yerine, kazandırıcı ve geliştirici olanı tercih edeceğiz. Kendimize, sevdiklerimize, hayatımıza önem vereceğiz. Aşkta gelir geçer olanı değil, uzun vadeli olanı tercih edeceğiz. Gölgeli günleriyle birlikte Merkür geri hareketi 3 Nisanda etkili olmaya başlıyor. Yürürlüğe koymak istediğiniz işlerinizi bir an evvel hallediniz.

MART Ayı Astroloji Takviminiz

Pozitif Enerjili Günler : 3-11-12-16-17-21-22-26-30
Zayıf Enerjili Günler : 1-7-13-14-28
Aşkta En Şanslı Günler : 3-30
Parasal Açıdan Şanslı Günler : 23-24

Yeniay : 20-21-22-23 (Ay-Oğlak burcu geçiş günleri, sizin için yeniay anlamı taşır. Bilinçli istekleriniz ile bilinçaltınız uyumludur ve yeni başlangıçlar için taze enerji anlamı taşır)

Dolunay : 6-7-8 (Ay-Yengeç burcu geçiş günleri, burcunuz ile karşıtlık oluşturduğu için Dolunay anlamı taşır. Final, bitişler, duygularınızla düşünceleriniz arasındaki çekişmedir. İyi dengelenmesi halinde yapıcıdır. Zayıf enerjidir. Fiziksel olarak kendinizi güçsüz hissedebilirsiniz.)

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

İşlem Sonucunu Girin * Zaman sınırı tükendi. Lütfen CAPTCHA'yı yeniden yükleyin.