Özel makyaj hileleri

Makyaj

makyaj_hileleri
Ben de bu küçük hileleri öğrenmek istiyorum diyorsanız, sizleri aşağıdaki özel tavsiyeleri takip etmeye davet ediyoruz Meleklerim. Güzellik uzmanları tarafından sunulan bu özel tavsiyeler ile sizlerde kusursuz makyajlar yapayabileceksiniz.

YUVARLAK YÜZLER
Kavisli kaşlar yüzünüzün daha az yuvarlak görünmesini sağlayacaktır. Bir kalemi burnunuzun kenarına paralel şekilde tutarak kaşınızın başlangıç noktasını belirleyin. Kaşınızın en yüksek bölgesini yani eğimin başlayacağı yeri belirlemek için kalemi göz bebeğinizin bitiş noktasına paralel tutarak işaretleyin.

Bitiş noktasını belirlemek içinse, kalemi gözünüzün dış köşesinden kaşınıza diyagonal tutun. Göz kalemiyle işaretlediğiniz noktalan birleştirerek kaş şeklinizi oluşturun. Daha sonra cımbız yardımıyla işaretin üzerinden kaşlarınızı alın.

İNCE UZUN YÜZLER
Eğer Sarah Jessica Parker’ınki gibi uzun ve ince bir yüze sahipseniz allığınızı sadece elmacık kemiklerinizin üzerine uygulamalısınız. Yanaklarınızın kenarlarına doğru uygularsanız daha da uzun bir yüze sahip olursunuz.

KÖŞELİ YÜZLER
Köşeli bir yüze sahip olan kadınlar ifadelerini yumuşatmak için elmacık kemiklerine sürdükleri allıkları şakaklarına kadar dağıtmalıdırlar.

GENİŞ YÜZLER
Sadece elmacık kemiklerinin üzerine allık uygulanıp burun kısmına fazla yanaşılmamalıdır. Yine aynı şekilde çok fazla kulaklara doğru girilmemelidir çünkü bu işlem yüzünüzü daha da geniş gösterecektir.

KATLI ÇENE
Bu, üzerinde bir süre çalışmanız gereken bir hiledir. Sarkmış gerdanınızdan kurtulmak istiyorsanız
pembe-kahve tonlarında bir allığı çenenizden kulak memelerinize doğru yayacak şekilde sürmeniz ve tam çene bölgenizin üzerine de açık bir pudra uygulamanız gerekmek¬tedir. Daha sonra bu sürdüklerinizi yavaş ve güzel bir biçimde birbirine yedirmelisiniz.

İNCE ÇİZGİLER
Özellikle ince çizgileri gizlemek için en etkili yöntem, içinde ışığı yansıtan maddeler bulunan kozmetikürünler kullanmaktır.

DERİN ÇİZGİLER

Bir sabah kalktınız ve alnınız, burun kenar¬ları ve dudak bölgesindeki kırışıklarınızın her zamankinden daha derin olduğunu gördünüz.Kırk yaş üzeri modellerin ve ünlülerin başvurdukları yöntemi uygulayın:kırışık doldurucu kozmetik ürünleri kullanın.

TARİHİ HİLELER
Kadınların 19. yy’da makyaj yapmaları hoş karşılanmadığından, bu yüzyılın kadınları yanak, dudak ve gözleri için kendilerine has yöntemler bulmuşlardı. Yanaklarını çimdikleyerek, dudaklannı ısırarak ve soğuk süte rendeledikleri turpu ciltlerinde gezdirerek yüzlerine renk veriyorlardı. Halk arasındaki söylentiye göre kırmızı şaraba batırılmış bir ipek parçasını yanaklarda gezdirmek de yüze renk katarmış.

GENİŞ ALIN
Geniş bir alnı dar gösterebilmek için mat görünümlü bronzlaştırıcı bir pudra ya da fondöten ile cilt renginizden daha koyu bir allık alın ve bunu saç çizginiz boyunca sürün.İyice yedirerek saçlarınıza doğru uygulayın.

AŞIRI ÇIKIK ELMACIK KEMİKLERİ
Bu tip elmacık kemiklerini saklamak için öncelikle yukarıya, daha sonra da kulaklara adoğru süreceğiniz allığınızı yukarı-aşağı hareketlerle iyice yayın.

IŞILDAYIN
Simli ürünler kullanmaktan korkmayın.Bu ürünler tıpkı payetli kıyafetlere benzer.Askıda durduklarında bir şeye benzemezler ancak üzerinize giydiğinizde bütün bakışlar sizde olur.Fondöteninize karıştıracağınız sim sizi özellikle ışıkların az olduğu yerlerde muhteşem gösterecektir.Bu amaçla üretilmiş simli fondöten ya da nemlendiricileri tercih edebilirsiniz.

İPUCU:Hafif bir dokunuş işinizi görür!
Elmacık kemiklerinizi daha belirgin hale getirmek istiyorsanız hafif koyu renkte bir allık seçin.Açık kahve ya da bronz.Ve elmacık kemiklerinizin altında oluşan boşluğa hafif dokunuşlarla uygulayın.Az miktarda kullanın ve iyice yedirin.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

İşlem Sonucunu Girin * Zaman sınırı tükendi. Lütfen CAPTCHA'yı yeniden yükleyin.