Özgüvenli kadınların 5 özelliği

Yaşam

ozguvenli_kadin
Kendinize ne kadar güveniyorsunuz? Kendinize güveninizi artırmak için ne yapmalısınız? Belki de özgüveni yüksek insanların davranışlarından ilham almak işinizi kolaylaştırabilir.

İşte özgüvenli kadınların tipik özellikleri…

Hatalarını kabul ederler
Hiç kimse mükemmel değildir. Bunu çokça duysak, başkalarına söylesek de uygulamaya gelince aksaklıklar yaşayabiliriz. Oysa kendine güvenen insanlar mükemmel olmayan taraflarını kabul ederler ve böyle de kabul ettirmeyi başarırlar. Her şeyde mükemmeli yakalamaya çalışmak nafile bir çabadır ve özgüvenli kadınların bunun için zamanı yoktur. Kendilerini oldukları ve olmadıkları gibi severler.

Hayır derler
Özgüvenli kadınlar yanlış sözler vermez, üstesinden gelemeyecekleri işleri kabul etmezler. Sadece “hayır” derler. Beyaz yalan söylemekten ve geçiştirmektense gerçeği söylemeyi tercih ederler. Her şeyi yapmak için zamanları yoktur. Gerçekte hiç kimsenin yoktur ama herkes buna göre yaşamaz. Aradaki fark, kendine güvenen kadınlar gerçekten zevk alacakları ve istedikleri işleri ajandalarına kaydederler, gerisini reddederler.

Dinlerler
Kendine güvenen kadınlar kendi düşüncelerine güvenirler ama aynı zamanda başkalarının fikirlerini dinlemek için de yeterince özgüven sahibidirler. Duydukları her zaman hoşlarına gitmese de örneğin patronları hazırladıkları sunumu beğenmediği için aksilik yapmazlar. Bu eleştiriyi yapıcı olarak algılarlar ve başkalarının yanıtlarını kendi sorularını yanıtlamak için iyi bir yol olarak görürler.

Yardım isterler
Özgüvenli kadınlar her işi tek başlarına halletmelerinin imkansız olduğunu bilirler. Bir rehberden ya da uzmandan yardım istemek onları küçük düşürmez, rahatsız hissettirmez. Tıpkı bir CEO gibi günlük işlerde yardım edecek bir ekip vardır ve özgüvenli kadınlar bu grubu çalışması için destekler.

Başkalarını desteklerler
Kendine güvenen kadınlar arkadaşlarının yükselişini izlemeyi severler. Başkalarının kariyer, ilişki ve başarılarına sevinmek bizim kabiliyetlerimizi engellemez, aksine daha da vurgular.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

İşlem Sonucunu Girin * Zaman sınırı tükendi. Lütfen CAPTCHA'yı yeniden yükleyin.